Tallinna Tehnikaülikool

Igal aastal tunnustab SA Rein Otsasoni Fond väljaantavate stipendiumitega kolme magistri- või doktoriõppes rahanduse või majanduse erialal õppivat Eesti üliõpilast. Stipendium on suunatud ennekõike nende õpingute ja teaduslike uuringute toetamiseks. 

Rein Otsasoni stipendiaadid
Stipendiaadid koos Rein Otsasoni pere ja fondi esindajatega

Rein Otsasoni sünniaastapäeval, 24.mail 2023 toimunud majanduskonverentsil anti üle tänavused stipendiumid, mille pälvisid noored ja säravad teadlased:

Gerda Kirpson, TalTechi majandusteaduskonna doktorant, kes uurib euroala rahapoliitikat ning töötab Eesti Pangas ökonomistina.

Gerda Kirpson
Gerda Kirpson

Sofia Kruusalu, kes lõpetab sel kevadel TalTechi majandusanalüüsi magistrikava ning uurib teadus-ja arendustegevuse efektiivsust Euroopa Liidus ning töötab Omnivas andmeanalüütikuna.

Sofia Kruusalu
Sofia Kruusalu

Kristjan Pulk, Tartu Ülikooli  doktorant ja nooremteadur, kelle uurimisteema on käitumuslik rahandus, mille käigus  analüüsitakse eraisikute finantsotsuseid.

Kristjan Pulk
Kristjan Pulk

Rein Otsasoni fondi esindaja Andrus Kluge sõnul laekus sellel aastal fondile 10 taotlust, millest eristusid selgelt kaks doktoranti ning kolmanda stipendiumi otsustamine oli komisjonile keeruline ülesanne, sest väärilisi kandidaate oli mitmeid. „Fond on täitnud üsna ainulaadset rolli, kuna analoogset just majandusteadusele orienteeritud ja järjepidevalt toiminud toetussüsteemi meil Eestis teada ei ole“ lisas Kluge.

Stipendiumikomisjoni kuuluvad kolme ülikooli, Eesti Panga ning Fondi esindaja. Stipendiumite väljaandmist toetavad Rein Otsasoni perekond ja AS Coop Pank ning tänaseks on stipendiumi saanud juba 50 suure potentsiaaliga noort Eesti majandusteadlast.

TalTechi institutsionaalse ökonoomika professor Aaro Hazaku kinnitusel on kümmekond aastat stipendiumikomisjoni liikmena näidanud Eesti magistrantide ja doktorantide majanduse ja rahanduse valdkonna uurimuste üha paremat taset ning ühiskondlikelt oluliste teemade käsitlemist. „Rõõm on olnud näha, et stipendiumi mitmete laureaatide akadeemilised ambitsioonid, mida nad stipendiumi taotledes väljendasid, on realiseerunud - magistrandidest on tihti saanud doktorandid ning mitmetest doktorandidest teadlased, õppejõud ja rakendusuuringute teostajad. Väga meeldiv on, et stipendiumile kandideerivad lisaks Tartu Ülikooli, TalTechi,  EBSi ja teiste Eesti kõrgkoolide tudengitele ka kõrgelennulistes välisülikoolides tudeerivad Eesti majandusmagistrandid ja -doktorandid. Rein Otsasoni stipendiumi puhul on rahalisest preemiast olulisemgi mainekas tunnustus, mis jääb edasisel eluteel väärikaks teetähiseks“ sõnas Hazak.

Rein Otsason oli silmapaistev Eesti majandustegelane, taasiseseisvumise järgse Eesti Panga esimene president, rahareformi üks peaarhitekte ning Eesti Krediidipanga asutaja. Ta on Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna vilistlane aastast 1954.

Informatsiooni Rein Otsasoni Fondi kohta on kättesaadav kodulehelt www.otsason.org.

Laeb infot...