Tallinna Tehnikaülikool

Reedel, 11. veebruari õhtul selgusid noorteadlaste loengukonkursi „Teadus 3 minutiga” viis laureaati, kelle seas oli ka Tallinna Tehnikaülikooli materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi doktorant-nooremteadur Robert Krautmann

Robert Krautmann Teadus 3 minutiga
TalTechi doktorant Robert Krautmann (foto: Aavo Kaine/Eesti Teaduste Akadeemia)

Üldvõidu kõrval sai Robert Krautmann ka teadusportaali Novaatori toimetajate lemmiku tiitli.

Konkursi võidu tõi talle videoloeng päikesepatareide võimalikust kasutusalast ehk kuidas tuleviku värkvõrgus võivad kaugtöötavad juhtmevabad nutisensorid kasutada pikaaegseks andmete seireks toiteallikana õhukesekilelisi päikesepatareisid, mida arendatakse Tallinna Tehnikaülikoolis. Päikeseenergeetika õpingute jooksul on Robert täiendanud ennast valgusküllases Singapuris ja tööstuslikus Saksamaal. 

Viie parema hulka jõudis ka Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituuti esindanud Leenu Reinsalu, kes õpib samuti Tallinna Tehnikaülikooli doktorantuuris.

Peagi näeb Robert Krautmanni loengut televisioonis

Märtsis valmivad võitjate loengutest videoklipid, mida näidatakse aprillis ja mais ETV Terevisioonis ja teadusportaalis Novaator. Viimases saavad vaatajad valida oma lemmiku. 

2022. aasta laureaadid valiti välja 17 finalisti seast. Lisaks Robert Krautmannile ja Leenu Reinsalule jõudsid viie parema hulka Karin Bachmann (Eesti Kunstiakadeemia), Jasper Ristkok (Tartu Ülikool) ja Alina Roštšinskaja (Tartu Ülikool).

Kõigi finalistidega saab tutvuda Eesti Teaduste Akadeemia kodulehel. Konkursi „Teadus 3 minutiga” finaal-gala ülekannet on kõigil huvilistel võimalik vaadata SIIT

Konkursi koostööpartner on Eesti Rahvusringhääling ning seda rahastab ELi Regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist.

Laeb infot...