Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi matemaatikaolümpiaadil esikahekümnesse jõudnud 11. ja 12. klassi õpilased saavad tehnikaülikooli sisse konkursiväliselt (v.a arhitektuuriõpe).

Boy solving math

4. mail ootab Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) abituriente Tallinnasse ja Tartusse osalema koolimatemaatika olümpiaadil, aga oodatud on ka nooremad gümnasistid. Selleks on vaja end registreerida, eelvoorusid olümpiaadil pole.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll rõõmustab, et sellel aastal korraldab tehnikaülikool esmakordselt kokku kolm olümpiaadi – äsja lõppes väga edukalt maateaduste olümpiaad, kohe on toimumas koolimatemaatika olümpiaad. Sügisel on lisaks tehnikaolümpiaad. „Seekordse olümpiaadi ülesanded põhinevad koolimatemaatika (laia matemaatika) programmil. Meie soov on populariseerida matemaatikat ja seda laiematele massidele,“ kinnitas Voll. „Koolimatemaatika olümpiaadi ülesanded on näiteks sellised – merevesi sisaldab 5% soola. Kui palju vett tuleb lisada 60 kg mereveele, et saadud segu sisaldaks 3% soola? Vastus: 40 kg,“ tõi Voll näite.

Hendrik Voll selgitas, et ülesanded on raskemad kui riigieksamil, kuid kergemad kui klassikalistel matemaatikaolümpiaadidel. „Eriettevalmistust olümpiaadiks pole vaja, piisab kooliprogrammi heast tundmisest ning armastusest matemaatika vastu. Lisaks on olümpiaad suurepärane võimalus panna ennast proovile enne riigieksamit,“ ütles Voll.

Olümpiaadil saab lahendada huvitavaid ülesandeid. Laiem eesmärk on tuua välja matemaatika rakenduslikku väärtust ning siduda koolimatemaatika rohkem praktiliste ülesannetega. Samuti soovivad TalTechi matemaatikaolümpiaadi korraldajad äratada õpilastes sügavamat huvi matemaatika vastu ning anda õpilastele võimalus võrrelda oma oskusi ja teadmisi eakaaslastega.

Toimumise aeg: 4. mai 2019

Toimumiskoht: Tallinna Tehnikaülikool (Ehitajate 5, Tallinn) ja Tartu Kolledž (Puiestee 80A, Tartu)

Korraldajad: Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika osakond ja eelõpe

Registreerimine olümpiaadile: 1.04.-28.04.2019 Tallinnas ja Tartus.

Pärast olümpiaadi, 26. juunil toimub TalTechi matemaatika sisseastumiskatse kõigile neile, kes pole riigieksamit teinud, aga sooviksid siiski astuda tehnikaülikooli. Katsega on võimalik parandada ka oma matemaatika riigieksami tulemust.

Laeb infot...