Tallinna Tehnikaülikool

6. mail toimus kolmandat korda TalTechi koolimatemaatika olümpiaad, millest võttis osa 84 matemaatikahuvilist gümnasisti.
Olümpiaadi võitis Henri Peterson Tallinna Reaalkoolist. Teise koha saavutas Mattias Jõgi Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning kolmas koht kuulus Sandu Bolocanile Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumist.

Olümpiaadi esikolmikule on välja pandud rahalised auhinnad ja parimatel, kes ületasid seatud punktilävendi, on nüüd võimalus asuda õppima TalTechi väljaspool tavapärast vastuvõtukonkurssi.

Koolimatemaatika olümpiaadi 10 parimat:

1. Henri Peterson Tallinna Reaalkoolist (12. klass)
2. Mattias Jõgi Hugo Treffneri Gümnaasiumist (10. klass)
3. Sandu Bolocan Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumist (10. klass)
4. Laur Härm Hugo Treffneri Gümnaasiumist (12. klass)
5. Karl-Andres Parts Tallinna Reaalkoolist (12. klass)
6. Gregor Gerretz Tallinna Reaalkoolist (12. klass)
7. Timur-Daniel Lagoda Kohtla-Järve Gümnaasiumist (11. klass)
8. Patrick Mauer Tallinna Reaalkoolist (12. klass)
9. Rio Truija Nõo Reaalgümnaasiumist (12. klass)
10. Marten Mehide Gustav Adolfi Gümnaasiumist (12. klass)

Koolimatemaatika olümpiaadi žürii liige Päivo Simson tänavusest olümpiaadist: "Koolimatemaatika olümpiaadi ja matemaatika riigieksami ülesannete temaatika on üldiselt sama, kuid olümpiaadi ülesanded on mõistagi keerukamad ja mittestandardsemad, põimides omavahel sageli erinevaid koolimatemaatika harusid. Samuti on olümpiaadi ülesannetes suurem rõhk matemaatika rakendustel, mis nõuab õpilastelt sügavamat ja laiemat arusaama õpitust. Ülesandeid välja mõeldes on minu üheks peamiseks eesmärgiks leida põnevaid ja rakendusliku sisuga küsimusi, et õpilased omal käel tunnetaksid koolimatemaatika võimsust ja kasulikkust. Matemaatika ei ole ainult ajugümnastika, see on looduse keel ja kogu praktilisest maailmast arusaamise võti. Koolipingis jääb see väärtus sageli tahaplaanile või lausa märkamata, koolimatemaatika olümpiaadil aga kindlasti mitte!“

Olümpiaadi korraldasid Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika osakond ja eksami- ja olümpiaadikool.

Tutvu lähemalt koolimatemaatika olümpiaadi tulemustega

Loe olümpiaadi kohta lisa

Laeb infot...