Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledž ootab koolivaheajal 1.-4. märtsil gümnasiste ja kutsekoolide õpilasi piiluma tudengivarjuna sisse ülikooli igapäevaellu.

VK_telemaatika
Tudengivarjuks saab tulla Virumaa kolledžis nii keemia-, energeetika-, masinaehituse kui ka IT-tudengitele.

Õpilased saavad tulla kolledžisse üheks päevaks või valida mitu päeva erinevate erialadega tutvumiseks. Õppetöö koos tudengitega toimub tavapärase tunniplaani alusel. Keemiatudengid õpivad keskkonnakaitset, anorgaanilist ja füüsikalist keemiat ning IT-tudengid programmeerimist, inseneriinformaatikat ja ettevõtlust. Masinaehituse- ja energiatehnoloogia üliõpilaste tunniplaanis on raalprojekteerimine, praktiline füüsika ja tehniline mõõtmine.

„Usun, et selline võimalus annab kooliõpilastele kindlust, mida eriala endast kujutab, aga ka selguse, mida õppimine ülikoolis üldse tähendab ja mille poolest see gümnaasiumist või kutsekoolist erineb,“ selgitas tudengivarju olulisust TalTech Virumaa kolledži õppedirektor Anu Piirimaa.

Tallinna Tehnikaülikoolis teisel kursusel ärindust õppiv Helena Urbla käis abituriendina tudengivarjuna sama erialaga tutvumas. „Kui ikka päriselt näed, kuidas loengud ja õppejõud välja näevad, saad hoopis teise pildi erialast. Minu jaoks pole tudengivarjude mõte see, et inimesed tuleks kindlasti valitud ülikooli õppima, vaid et nad saaks teha teadlikumaid valikuid, millega nad on pärast rahul,“ rääkis Helena.

Õpilasi võtavad vastu kolledži kolme eriala 1. ja 2. kursuse tudengid, kes tutvustavad lisaks tudengi argipäeva.

Tudengivarju kohta on rohkem infot SIIN.

Laeb infot...