Tallinna Tehnikaülikool

Eile toimus küberkaitse võistluse KüberPuuringu lõppvoor, mille ülesanded hõlmasid internetist otsimise oskust, loogikat, krüptograafiat ja küberhügieeni alaseid teadmisi. KüberPuuringu võistlusel osales 144 meeskonda 62 koolist. Võitjad Kehtna koolist avaldasid edu saladuseks hea meeskonnatöö, hea suhtluse ja üksteise aitamise - üks kõigi ja kõik ühe eest. 

Toetajate abiga anti 25 meeskonnale põhiauhinnad, eriauhinnad ning loosiauhinnad, milles on kutsed nii Eesti sisestele kui ka välistele kübervõistlustele, harivad veebinarid ja ettevõtete külastused. Iga põhivoorus osalenud kool saab endale 2021. aastal valmiva ahjusooja TalTechi IT-ametite kaardimängu.

Üldvõitjateks tõusid 1.-3. kohale:

  • I koht: Kehtna Kutsehariduskeskuse poiste meeskond: Heiro-Martin Hindrima, Karol Viidas, Mario Põlma
  • II koht Kehtna Kutsehariduskeskuse tüdruku naiskond:  Inge-Liis Mölder
  • III koht 10-12 Hugo Treffneri Gümnaasiumi poiste meeskond: Jürgen Tihanov, Paul Jürgens (11.a), Hannes Sidorov (11.b)

Võitjad avaldasid oma edu saladuseks hea meeskonnatöö, hea suhtluse ja üksteise aitamise - üks kõigi ja kõik ühe eest. Teisele kohale tulnud kodust osalenud Inge-Liis lisas, et tema on alati motiveeritud osalema kübervõistlustel. “Eriti hea tunne oli näidata kõikidele tüdrukutele, et vajadusel saab ka üksinda olla edukas,” ütles Inge-Liis Mölder.

Võistluse tehniline korraldaja Oliver Kikas CTF Pärnust pajatas, et kell 9:00 alanud neljatunnine lahing pakkus palju põnevust, sest ülesandeid oli palju, tuli kasutada strateegiat ning lõpuni ei olnud selge, kes siis lõpuks võidab. Vahepeal olid edukad 10.-12. klassid, kuid siis tegid Kehtna kaks meeskonda kõikidele tuule alla. 

Birgy Lorenz, TalTechi poolne korraldaja säras, kuna võistlusele jõudis kohale palju noori, kes polnud varem osalenud. “See näitab, et meil on koolides peidus palju tulevasi talente, kes tuleb lihtsalt üles leida!

Erinevate vanuseklasside võitjad:

  • 7.-9. klass tüdrukud I Arvutikool ITkool, II Rõuge Põhikool, III Tallinna 53. Keskkool ja poisid I Rakke Kool, Keila Kool, Rapla Kesklinna Kool; 
  • 7.-12. klass tüdrukud I Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium, II Kohtla-Järve Gümnaasium, III Tallinna Laagna Gümnaasium ja poisid I Tallinna Järveotsa Gümnaasium, II Tallinna 53. Keskkool, III Tallinna Laagna Gümnaasium;
  • 10.-12. klass tüdrukud I Tartu Tamme Gümnaasium, II Tallinna Reaalkool, Hugo Treffneri Gümnaasium ja poisid I Hugo Treffneri Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Põlva Gümnaasium;
  • Kutsekool tüdrukud I Kehtna Kutsehariduskeskus, II Viljandi Kutseõppekeskus ja poisid I Kehtna Kutsehariduskeskus, II Järvamaa Kutsehariduskeskus, III Pärnumaa Kutsehariduskeskus.


Kõik võitjad, auhinnad ja info võistlusest

Palju õnne võitjatele!

KüberPuuringut aitasid ellu viia Kaitseministeerium, Targalt Internetis projekt, Tallinna Tehnikaülikool, Riigi Infosüsteemi Amet, HARNO, Hedman Partners, ZONE Media, IIZI, Hansab, Startup Estonia, CGI, Tallinna Haridusamet, Eesti Interneti Sihtasutus, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Lennuakadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti NATO Ühing, CTF Pärnu, KPMG, Kehtna Kutsehariduskeskus, Euroopa Ühendamise Rahastu ja Interreg Europe Cyber. 

Kõik osalevad koolid asuvad Eesti kaardil siin 

KüberPuuring toob TalTechi küberkaitse võistlusele rekordilise arvu tüdrukuid
Täna algavalt noorte võistluselt kasvavad tuleviku kübertalendid

Laeb infot...