Tallinna Tehnikaülikool

1. juunist 2021 tegutseb Tallinna Tehnikaülikooli koosseisus taas Kuressaare kolledž.

Meil on rõõm teatada, et 1. juunist tegutseb Tallinna Tehnikaülikooli koosseisus taas Kuressaare kolledž. Ülikooli senat otsustas vastava struktuurimuudatuse 18. mail.

Taasalustav Kuressaare kolledž kuulub Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonda. Kuressaare üksuse tudengid ja töötajad, samuti õppekavad, projektid-tegevused ning taristu paiknevad edaspidi ülikooli struktuuris inseneriteaduskonna Kuressaare kolledžis.

Jätkame õpetamist, teadusuuringuid ja arendustööd Saaremaale ja teistele rannikupiirkondadele omastes valdkondades. Peagi loodame teiega jagada uudiseid värsketest kolleegidest, uutest õppimisvõimalustest ja startivatest teenustest.

Rõõmsate kohtumisteni Kuressaare kolledžis!

KURESSAARE KOLLEDŽI JA SCC MEESKOND

Tallinna Tehnikaülikooli rektori Tiit Landi kinnitusel on kasvanud regionaalsete kolledžite osatähtsus TalTechi tulevikuplaanides:

„Kuressaare kolledži loomine on samm tehnikaülikooli regionaalse kohaloleku kasvatamiseks, mida ootavad ülikoolilt ka kohalikud ettevõtjad ning laiem kogukond – just Saaremaa ettevõtjad ning vallavalitsus pöördusid ülikooli poole ettepanekuga taasluua saarele kolledž, mis koos TalTechi Virumaa ja Tartu kolledžitega hakkab asuma inseneriteaduskonna struktuuris. Vaadates teisi tehnikaülikoole üle maailma, tegutsevad laevaehitusvaldkonna üksused just insneneriteaduskondades. Kahtlematult suurendab see multidistsiplinaarsust ning ergutab innovatsiooni nii ülikooli sees kui ka tehnikaülikoolist väljapoole.“

Loe edasi: https://taltech.ee/uudised/tallinna-tehnikaulikool-otsustas-taasluua-kuressaare-kolledzi

Laeb infot...