STARTEReesti finaal toimus iduettevõtete ja tehnoloogiakonverentsi Latitude59 raames.

STARTEReesti finaal
Finaal 26. mail Tallinnas. Foto: Enriko Pedaksalu

STARTER on ettevõtlusõppe programmi (ettevõtlusõpe.ee) alaprogramm. STARTER toimub kaks korda aastas, on tasuta ja ei nõua mingeid eelnevaid teadmisi ettevõtlusest. Piisab vaid algatusvõimest ja lahedatest ideedest! Programmi käigus saab teada kõike, mida on vaja teada oma ettevõtte asutamisest.

Sel kevadel esinesid žüriile kümme võistkonda ja konkureerisid STARTEReesti Grand Prix'le – SHIFT Business Festivali külastus Turus, Soomes (23.-24.08.2023). Lisaks andsid STARTER-programmide toetajad ja koostööpartnerid välja eriauhindu.

STARTEReesti kevad 2023 Grand Prix võitja on võistkond Ehitusnurk (juhendaja Airi Noppel). Ehitusnurk on kasutajasõbralik platvorm ehitusmaterjalide ülejäägi pakkumiseks B2B ja B2C ärina. Ehitusnurk sai ka mitmeid eriauhindu STARTER programmide toetajatelt ja koostööpartneritelt, nagu veebimajautus.ee, SEB Eesti, Advokaadibüroo Hedman, EIT RawMaterialsHub, Tallinna Ettevõtluskeskus ja Startertallinn.

STARTERtallinna inspiratsiooniauhinna ja EIT RawMaterials Hubi eriauhinna sai võistkond Briny (juhendaja Marianne Kallaste). Briny pakub kompaktseid veealuseid andmekeskusi minimaalsete energiakulude, usaldusväärsete serverite ja vähese viiteajaga. Pärast üritust teatas Briny võistkond, et nad said Latitude59-lt palju häid kontakte ja auhinnad olid ideede arendamisel kasulikud. Pärast üritust näitasid nende vastu huvi üles nii Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kui ka Utilitase avamere tuulepargi võistkond. Utilitas tunnistas, et seadusandlikud küsimused võivad olla veealuse objektiga tegelemisel üsna keerulised. Samuti leidsid nad, et andmekeskuste rajamine avamere tuuleparkide lähedusse võib olla teostatav. Võistkond soovib ideed edasi arendada.

Toetajate ja koostööpartnerite eripreemiad anti välja ka teistele võistkondadele, keda juhendasid ärikorralduse instituudi õppejõud:

• Avokaado eripreemia: võistkond Smart Ring (juhendaja Airi Noppel)

• Tallinna Tehnikaülikooli Startup Keskuse eripreemia: võistkond PowerGrid Plus (juhendaja Marianne Kallaste)

StarterEesti Facebookis

Kõik finalistide võistkonnad olid suurepärased ja oli inspireeriv näha, et nad on viimase kolme kuu jooksul nii kaugele jõudnud. Kui oma ideesse ja võistkonda piisavalt uskuda, on võimalik väga kaugele jõuda! Loodetavasti on nende võistkondade ja teiste võitjate seas ka mõni tulevane unicorn.

StarterEesti alustab taas 2023. aasta septembris STARTERtallinn ja STARTERtartu sügis 2023 avaürituste läbiviimiseks. Hoia end kursis ja jälgi ka StarterIdea lehte täpsema info saamiseks.

StarterEesti on kolmekuuline ideede arendusprogramm, mis sisaldab avaüritust, mitmeid koolitusi ja töötubasid, võrgustike loomise/mentorluse üritust, juhendamisüritusi ja demopäeva. Programm koondab 8 Eesti ülikooli teadmisi ja ressursse ning sisaldab 50+ mentorit ja tipptasemel ärinõustamist tipptasemel tööstusekspertidelt.