Eesti IT-tippkeskuse EXCITE konverentsil rääkis EIT Digitali nõukogu esimees Linnar Viik Euroopa plaanidest piirkonna digitaalse suveräänsuse tagamiseks. Millised need plaanid on, millised on ohud ja mida see Eestile tähendab, seda saab lähemalt vaadata Linnar Viiki ettekandest.

Linnar Viiki ettekanne pärineb 9. märtsil 2022 toimunud Eesti IT-tippkeskuse EXCITE konverentsilt „Tulevik kuulub uudishimulikele“. Täispikka konverentsi saab uuesti vaadata siit.

Tippkeskus EXCITE ühendab Eesti IT-teaduse absoluutseid tippe, eesmärgiga uurida ja välja töötada meetodid turvaliste ja töökindlate IT-süsteemide ja -teenuste arendamiseks. EXCITE teadlased arendavad teaduslike meetodite abil kindlaid ja usaldusväärseid IKT-süsteeme, rakendades neid kõikjal, kus võimalik – keskendudes muuhulgas tervishoiu, ohutuse, keskkonnakaitse, panganduse jmt valdkondadele. Tippkeskusesse kuulvad Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Cybernetica AS-i tippteadlased.

EXCITE koduleht