Statistikaameti järgi rääkisid 1. jaanuari 2018. aasta seisuga Eesti elanikud kokku 211 emakeelt. Kõige levinumad emakeeled on eesti ja vene keel. Eesti keelt ja kultuuri õpetatakse nii Aasias, Euroopas kui ka Ameerikas kokku 36 kõrgkoolis. Virumaa kolledžis väärtustatakse eesti keele õpet ja igal aastal tähistatakse kogu kolledži perega emakeelepäeva.

VK_Emakeel

Ükski emakeelepäeva üritus pole möödunud konkursita. Sellel aastal kuulutasid eesti keele lektorid välja fotokonkursi „Kuidas õpin keeli?“, millele laekus fotosid nii üliõpilastelt kui ka kolleegidelt. Oma fotosid saatsid üliõpilastest Ksenia Kostyuk ja Kirill Rogaten ning töötajatest Katrin Kruut ja Mihhail Pavlov. Lisaks oli võimalus nädal enne ürituse toimumist vastata üheksale kultuuriküsimusele, mis olid leitavad kolledži erinevatel korrustel. Küsimustele vastamiseks oli vaja QR-koodi lugejat. Vastused laekusid nii individuaal-, paaris- kui ka meeskonnatööna. Esimese koha said esmakursuslased Ksenia Kostyuk, Vladimir Moskaljov, Kirill Rogaten, Nikita Zapevalov ja Evelina Marnel. Teise koha said Kristina Mamai ja Jaroslav Savelitšev ning kolmanda Maksim Juronen ja Ilja Mihhijenko.

VK_49666318357_08f8cbd70f_k
VK_49666036981_4c6bd6b07f_k

11. märtsil kogunes kolledžipere II korruse fuajeesse, et veeta üheskoos mõnusalt aega ning tähistada emakeelepäeva. Avasõnad ütles humanitaarainete töörühma juht Kaire Viil. Järgnesid lustlikud vestlusülesanded, tants, suupistete nautimine ja tublide konkurslaste autasustamine. Üritusel osalejad lahkusid tänutundega, kuid emakeelepäeva korraldavale humanitaarainete töörühmale on see tunnustus, mis innustab panustama uutesse kolledžiperet liitvatesse ühisüritustesse.

Ingrid Prees, eesti keele lektor

Fotod: Dmitry Matveev, TalTech Virumaa kolledž