EMP Balti teaduskoostöö programmi teises (Leedu) voorus Vilniuse Ülikooli poolt esitatud ning positiivse otsuse saanud projekt kannab nime „Micro-level responses to socio-economic challenges in face of global uncertainties“ („Mikrotasandi mõjude avaldumine sotsiaal-majanduslikele väljakutsetele ülemaailmse ebakindluse kontekstis ”, Global2Micro). Projekti eesmärgiks on jõuda sügavama arusaamiseni sellest, kuidas ühiskonnad kohanevad ülemaailmse ebakindlusega, mis on tingitud sündmustest nagu USA poliitiliste prioriteetide muutumine ja riigi algatatud kaubandussõda, Brexit, Hiina majandusliku ja poliitilise mõjuvõimu suurenemine ning koroonaviiruse pandeemia ja sellest tingitud majanduste sulgemine.

Projekt kestab 3 aastat (01.01.2021-31.12.2023) ning selle koordinaator on Vilniuse Ülikool. Lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile on konsortsiumis partneriteks veel BI Norra Ärikool, Balti rahvusvahelise majanduspoliitika uuringute keskus BICEPS, Tartu Ülikool ja Hong Kongi Teadus- ja Tehnikaülikool.

Taltechi projektimeeskonda kuuluvad professorid Kadri Männasoo (projektijuht) ja Aaro Hazak ning doktorandid Heili Hein, Artjom Saia ja Helery Tasane.

Kokku esitati EMP programmi teises voorus 79 taotlust, millest 11 said positiivse otsuse.

Lisainfo: https://www.lmt.lt/en/news/11-baltic-research-projects-led-by-lithuanian-scientists-receive-more-than-10-million-euros/3543

Projekti koduleht