Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) majandusteaduskond korraldab 28. oktoobril majandusõpetajatele suunatud inspiratsioonipäeva, kuhu on oodatud kõik Eesti gümnaasiumite majandusõpetajad. Päeva eesmärk on anda uusi ideid, teadmisi ja tutvusi oma õppeaine elavdamiseks.

Majandusõpetajate inspiratsioonipäev

Sündmusel on majandusõpetajatel erinevate töötubade abil võimalus laiendada nii oma silmaringi kui ka tutvusringkonda. Üheks ürituse esinejaks on hinnatud investeerimisekspert, raamatu „Rahaedu põhimõtted“ autor ning TalTechi vanemlektor Kristjan Liivamägi, kes räägib investeerimisega alustamisest ning annab nõu, kuidas investeerimispisikut ka gümnasistidele edasi anda.

„Minu hinnangul ei ole gümnaasiumiõpilased investeerimisalaste teemadega piisavalt kursis. Rocca al Mare koolis gümnasistidele eraisiku rahanduse kursust õpetades olen tähele pannud, et huvi rahanduse ja investeerimise vastu on suur, aga teadmised vajavad täiendamist. Sellepärast ongi hea gümnaasiumis nendel teemadel rääkida ja infot õpilastele edasi anda,“ rääkis Kristjan Liivamägi.

Tema kogemus on näidanud, et eluliste näidete kasutamine aitab kõige paremini õpilastele teemat arusaadavaks teha. „Mina kasutan õppetöös praktilisi kaasuseid finantsturgudelt, näitan enda investeerimisportfellis reaalse rahaga aktsiatehinguid, kasutan Kahoot mänge ning jagan oma kogemuslugusid finantsturgudelt,“ lisas ta selgituseks.

Lisaks investeerimise teemadele korraldab Inspiratsioonipäeval majandusteaduskonna dotsent Tarvo Niine aktiivõppe sessiooni „Piirangute teooria täringumäng“, mis õpetab, kuidas tootmisvõimsust paremini prognoosida. Lektor Katrin Arvola pöörab oma töötoas tähelepanu võrgustumisele ning mõtete vahetusele.

„Uued ideed ja edasiminekud toimuvad koostöös, aga koostöö sujumiseks on esmalt vaja omavahel tuttavaks saada,“ selgitas ürituse korraldaja ning majandusteaduskonna dekanaadi juhataja Iris Laak. Teiste majandusõpetajate kogemusi kuuldes on võimalik avardada oma silmaringi ning saada uusi ideid, mida enda töös rakendada.

Tutvu Majandusõpetajate Inspiratsioonipäeva kava ja täpsema infoga siin.