TalTechi majandusteaduskonna võistkond jõudis CFA Reasearch Challenge võistlusel esimesse finaali koos kolme teise tunnustatud ülikooliga: Tallinna Tehnikaülikool, Aalto Ülikool, Ida-Soome Ülikool, Turu Ülikool.

Picture of CFA Research Challenge.

Tudengid pidid analüüsima reaalset ettevõtet ja koostama investeerimisraporti investeerimissoovitusega (osta, hoida või müüa ettevõtte kapitali). Tudengid pidid tegema samu ülesandeid, mida teevad reaalselt ka uuringuanalüütikud.

TalTechi meeskond osales võistlusel esimest korda ajaloos. Esimeses voorus võistles TalTechi meeskond 7 meeskonna vastu. Edasi pääses neli võistkonda, sh TalTech. Finaali võitis Turu Ülikool.

TalTechi võistkonda kuulusid Artur Kohv, Veronika Matrossova, Helen Paltser ja Marianne Aaro.

CFA Reasearch Challenge on iga-aastane rahvusvaheline võistlus finantstudengitele, mida organiseerib CFA Instituut. Kohaliku finaali viis läbi CFA Society Finland. See toimus 27. veebruaril 2020 Helsingis Kämp Paavo Nurmi Cabinet hotellis.