TalTechi Virumaa kolledžis on kõigil idavirumaalastel võimalik täiendada end tasuta koolitustel. Nii eesti kui vene keeles korraldatavatel koolitustel saab täiendada oma teadmisi ja oskusi ning tõsta seeläbi oma konkurentsivõimet tööturul. Kokku pakutakse veel sel aastal 46 erineva sisuga koolituskursust, milledel saab õppida nii kontaktõppes kui veebis.

Tasuta koolitused Virumaa kolledžis idavirumaalastele

TalTechi Virumaa kolledži direktor Mare Roosilehe sõnul rahastavad koolituste läbiviimist Õiglase Ülemineku Fond, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

„Tegemist on suurepärase võimalusega neile, kes tahavad karjääriredelil edasi liikuda, teha karjääripööre nüüd või tulevikus või on saanud pihta koondamislainest. Nutikas on omandada täiendavaid teadmisi tasuta ning kindlasti aitab märge CV-s mõne täiendkoolituse läbimise kohta edukamalt kandideerida soovitud töökohale,“ selgitas Roosileht.

Lähtuvalt rahastavast fondist on Virumaa kolledži pakutavatel täiendkoolitustel kolm peamist sihtrühma. Esiteks erialase tasemehariduseta või aegunud oskustega täiskasvanud. Teiseks täiendusõpet vajavad rohe- ja ringmajanduse valdkonnas töötavad spetsialistid. Ning kolmandaks ja kõige suurem arv koolitusi on mõeldud ümber- või täiendusõpet vajavatele Ida-Virumaal elavatele täiskasvanutele. Koolitusi pakutakse nii keeleõppe, IT-, meeskonnatöö- ja projektijuhtimise oskuste arendamiseks kui ka energeetika, keemiatehnoloogia, programmeerimise ning virtuaalreaalsuse valdkonnas.

„Praktiliselt tähendab see, et iga täiskasvanud idavirumaalane, kellel on soovi end uute suundumustega ja võimalustega kurssi viia, saab seda nüüd tasuta teha,“ märkis Roosileht.

Kõikidest pakutavatest täiendõppe kursustest saab ülevaate Virumaa kolledži veebis.

Viis kursust on tänavu kevadel juba toimunud ning tagasiside neist osavõtnutelt on olnud tunnustav. Enamikule tasuta kursustele on võimalik juba registreeruda ning need toimuvad tänavu septembrist detsembrini.