Tallinna Tehnikaülikool

Marietta Gavriljuk on TalTechi integreeritud tehnoloogiate õppekava vilistlane ja jätkab praegu õpinguid meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppekaval. Ta on töötanud TalTechis Mehaanika ja tööstustehnika instituudis, praegu on ta arendusinsener Ida-Tallinna Keskhaiglas Taastusravikliinikus. 

Kus ja kellena integreeritud tehnoloogiate eriala lõpetajad töötavad?

Õppekava ühendab erinevaid inseneritemaatikaid ja eriala lõpetajatel on töökoha leidmiseks lai valik. Väga palju sõltub isiklikest huvidest ja oluline on õppimise ajal otsustada, mis suund sind kõige rohkem huvitab. Nii saad keskenduda just selle spetsiifilise valdkonna teadmiste arendamisele. Suur osa lõpetajatest jätkab oma teed IT valdkonnas ja tegeleb tarkvara arendamisega, teised töötavad mehaanikainsenerina, robotiinsenerina ja ka arendusinsenerina. 

Mis on järgmine suur läbimurre, mida Sa huviga ootad?

Kuna olen just alustanud tööd uuel kohal, ootan huviga, millised probleeme tuleb mul lahendada ning mida uut saan õppida.  

Mis eesmärgiga roboti/masina ehitamine on Sinu unistus?

Masin, mis tagab inimestele, kes on kaotanud kontrolli oma keha üle, võimaluse see tagasi saada, kasutades aju signaale registreerivat seadet. Neurodegeneratiivsete haiguste tõttu vajavad inimesed abi ka igapäevaste tegevustega, mis mõjutab mitte ainult patsiente, vaid ka nende lähedasi. Selline olukord on tihti pikaajaline ja pärsib elukvaliteeti.

Kuidas saavad insenerid panustada keskkonnasäästmisse?

Inseneridel on olemas võim nii säästmiseks kui ka hävitamiseks, seega on väga tähtis tagada tasakaal. Sageli peetakse peamiseks eesmärgiks uue lahenduse innovaatilisust ja efektiivsust, mis toob kaasa paljude teiste probleemide ning halva keskkonnamõju ignoreerimise. Usun, et kui insenerid pööravad rohkem tähelepanu, kuidas nende toode mõjutab negatiivselt keskkonda ja kuidas seda saaks vältida, siis ei teki meil nii palju probleeme, millele peame tulevikus lahendust otsima. 

Lahedaim asi, mis on tööl juhtunud?

Võib olla lahedaim ei ole õige sõna selle kirjeldamiseks, aga see jäi mulle eredalt meelde. Olime meeskonnaga tegelenud ühe roboti arendamisega ja tekkis olukord, kus kaotasime korraks roboti üle kontrolli ja pidime ta peatamiseks käsitsi kinni püüdma.

Kui sulle meeldib mõelda raamidest väljapoole ja suudad leida lahendusi teistsuguste nurkade alt, siis võib sulle sobida Integreeritud tehnoloogiate õppekava. Esita avaldus juba täna, vastuvõtt on alanud! 

Laeb infot...