Tallinna Tehnikaülikool

Euroopa suurim kõrgtehnoloogilise kirurgiainstrumentaariumi tootja Karl Storz ja Tallinna Tehnikaülikool allkirjastasid neljapäeval, 30. märtsil koostöölepingu, mis võimaldab ettevõttel kasutada uusi tehnoloogilisi teadmisi ja areneda tänu ühiselt tehtavatele teadus- ja uurimisprojektidele.

TalTechi rektor Tiit Land, Karl Storzi tegevjuht Tõnis Pilvisto ja IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan.
Koostöölepingu allkirjastasid TalTechi rektor Tiit Land, Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ juhatuse liige Tõnis Pilvisto ja IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan.

Eestis paiknev Karl Storzi meditsiinilisi paindendoskoope tootev ettevõte on TalTechiga teinud teadus- ja arenduskoostööd juba mõnda aega ning tehases töötavad mitmed ülikooli tervisetehnoloogiate instituudi magistrikava vilistlased. Rektor Tiit Landi sõnul on organisatsioonidel mitmeid ühiseid eesmärke, mille saavutamiseks koostööleping nüüd sõlmitaksegi.

„Tervisetehnoloogiad ja digitaliseerimise protsessid laiemalt on Tallinna Tehnikaülikooli prioriteedid ning tänane allkirjastamine annab tööstuse ja akadeemia ühistele tegevustele neljaks kuni viieks aastaks selge raami,“ märkis Land lisades, et maailmatasemel teadlased suudavad anda just seda lisaväärtust, mis võimaldab 78-aastasel Saksamaa ettevõttel innovatiivseid lahendusi inimeste heaoluks ellu viia.

Nende ühistegevuste alla kuuluvad teadus- ja uurimisprojektide algatamine, tööstusmagistrantuuri ja -doktorantuuri käivitamine ning ühisürituste, külalisloengute ja taibutalgute korraldamine.

Infotehnoloogia teaduskonna dekaan Gert Jervan ütles, et ligi 20 teaduskonna uurimisgruppi saavad toetada ettevõtte tegevust erinevate uurimisvaldkondade näol alates tehisintellektist lõpetades äriprotsesside optimeerimise ja digitaliseerimisega.

“Tööstusmagistrantuuri kõrval on kavas läbi viia ettevõttekeskseid uurimisprojekte, mis pakuvad ettevõttele praktilist kasu ja ülikoolile akadeemilisi väljakutseid”. Projektid viiakse läbi juba olemasolevate programmide raames ja nende eesmärk on lahendada ettevõtte spetsiifilisi uurimisvajadusi. Need võivad olla seotud asutuse tugi- ja põhiprotsesside digitaliseerimise ja automatiseerimisega või tootmiskeskkonna hügieeni ja  steriliseerimise kontrolliprotsessidega,“ märkis Jervan.

Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ juhatuse liikme Tõnis Pilvisto hinnangul on eluliselt oluline, et selline teadus- ja arendustegevus toimub koostööna meie Eesti ettevõttes. „Magistrantidele ja doktorantidele on see suurepärane võimalus leida oma uurimustöödele praktiline väljund ning tänu Eesti heale mainele digitaliseerimise valdkonnas usaldatakse meid Karl Storzi grupis kaasaegsemate lahenduste juurutamisel,“ mainis Pilvisto rõhutades, et meditsiinitööstuses, kus on erakordselt kõrged nõudmised dokumenteerimises ja jälgitavuses, on tugi- ja põhiprotsesside digitaliseerimise kõrge tase eduks hädavajalik.

TalTechi infotehnoloogia teaduskond valmistab ette bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadiga spetsialiste ühes kõige kiiremini arenevas teaduse ja tehnoloogia valdkonnas, milleks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. Heal rahvusvahelisel tasemel teadus- ja arendustegevus ning koostöö ettevõtetega loovad aluse kvaliteetseks teaduspõhiseks õppetegevuseks. 

Karl Storzi firmamärk on esindatud kõikides maailmajagudes ning see on kujunenud omal alal kvaliteedi ja usaldusväärsuse sümboliks. Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ on 1994. aastal Eestis alguse saanud ettevõte, kus arendatakse ja toodetakse meditsiinis kasutatavaid paindendoskoope. Harjumaal Laagris asuvas ettevõttes valmistatakse erinevate tehnoloogiate abil instrumente alates eelkoostamisest kuni lõppkoostamiseni. Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ on Storzi grupi üks kiiremini arenev üksus, kus täna töötab 300 töötajat. Siinne kogemus endoskoopide tootmises ja pühendunud töötajad on põhjuseks, miks maailmanimega kontsern rakendab tehnoloogia uusimaid saavutusi seeriatootmises just Eesti tütarettevõttes.

Laeb infot...