Tallinna Tehnikaülikool

Eesti IT-tippkeskuse EXCITE konverentsil rääkis Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor Meelis Kull usaldusväärse tehisintellekti vajalikkusest. Tema sõnul on tehisintellekt ajaga juba nii palju arenenud, et seda ei saa pidada pelgalt tööriistaks, vaid juba tööliseks. Samas on see midagi, mida saame aga ei tohi alati usaldada.

Meelis Kulli ettekanne pärineb 9. märtsil 2022 toimunud Eesti IT-tippkeskuse EXCITE konverentsilt „Tulevik kuulub uudishimulikele“. Täispikka konverentsi saab uuesti vaadata siit.

Tippkeskus EXCITE ühendab Eesti IT-teaduse absoluutseid tippe, eesmärgiga uurida ja välja töötada meetodid turvaliste ja töökindlate IT-süsteemide ja -teenuste arendamiseks. EXCITE teadlased arendavad teaduslike meetodite abil kindlaid ja usaldusväärseid IKT-süsteeme, rakendades neid kõikjal, kus võimalik – keskendudes muuhulgas tervishoiu, ohutuse, keskkonnakaitse, panganduse jmt valdkondadele. Tippkeskusesse kuulvad Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Cybernetica AS-i tippteadlased.

Tutvu IT-tippkeskusega EXCITE lähemalt: www.excite.it.ee

Laeb infot...