Tallinna Tehnikaülikool

Juba teist korda tuli oktoobri keskel Seiklushundi orienteerumiskolmapäevak külla Tartu kolledžisse. Kolledži hoovist startis päeva jooksul rajale 487 orienteerumishuvilist. Oma muljeid jagas telemaatika ja arukad süsteemide programmijuht Helle Hallik.

Tartu kolledži orienteerumispäevak

Kohale oli tulnud nii noori, kui vanu. Startida sai kella kolmest poole seitsmeni ja viimased rajal liikujad vajasid abivahendina taskulampi.

Rada oli võimalik valida nelja erineva raskusastmega variandi vahel. Kõige nooremad avastasid kolledži lähiümbrust, pikemal katsumusel käinud jõudsid aga ka ERM-i külje alla ja Laulupeomuuseumi juurde. Samuti oli pikematel radadel võimalik testida oma võimeid mäkke tõusus, kus tuli tõusta mööda nõlva, millelt talvel lumetuubidega alla tuhisetakse.

Meie pisike matkaseltskond valis linnulennult 3,7 kilomeetrise ja 17 kontrollpunktiga raja. Pikema sammuga kõndides ja punktide asukohtade üle arutades läks mõnus tunnike. Matka tegelik pikkus tuli 5,2 kilomeetrit ja nii mõnigi koht pakkus seltskonnale esmakordse avastamise rõõmu.

Kolledžis on mitmel töötajale juba harjumuseks saanud kolmapäeviti jooksuriided selga tõmmata, kolledži spordisärk seljas ja põnevale orienteerumisväljakutsele suunduda.

Terves kehas, terve vaim, sest lisaks liikumisele pakub orienteerumine ka mõnusat mõttetööd.