12. november 2013 oli Eesti innovatsiooni arendamise edendamises murranguline. Just sel päeval avati regiooni suurim innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory.

Mektory maja

Mektory on Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) 4450 m2-il asuv innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus, mis ühendab akadeemilised teadmised, teaduse ja ettevõtlikkuse olles kohtumispaigaks TalTechi tudengitele, teadlastele, ettevõtetele ja vilistlastele.

Mektory akronüüm tuleneb lausest „Modern Estonian Knowledge Transfer Organisation for You“. Mektory inspireerivate algatuste eestvedajad olid Tea Varrak ja Alar Kolk, kes võtsid eesmärgiks luua ülikooli juurde keskkond, kus saab lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ja genereerida tulevikku vaatavaid ideid. Just seda viimase kuue aasta jooksul tehtud ongi.

Tänapäeval on Mektorys

• 50 000 külastajat aastas
  • 103 partnerettevõtet
  • 5 saatkonna esindusruumi (Briti, Hiina, Jaapan, Soome, Ameerika)
  • 5 idufirma kontorid (Timey, Fusion Pedal, Linergy, E-Tervis, Wooch)
  • 15 auditooriumit ja 6 laborit
  • Demoala
  • Tudengite koostööala
  • Tehnoloogiakool (koolilaste mõeldud laagrid, üritused, koolitused jms)
  • Tehnoloogiasiirde keskus (koostöö ettevõtetega, IoT)
  • Uusettevõtluse keskus (star-upid ja erinevad häkatonid)
  • Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus (õppimise ja enesetäiendamise võimalused Ameerikas).
  • Konverentsikeskus (erinevate konverentside korraldus)
  • Iseauto garaaž
  • Sateliidiprogramm (Koit on kadunud ja Hämariku lennutatakse märts 2020)
  • Mektory mesitarud
  • 7 üksusust 34 töötajaga

Oma kuuendal tegevusaastal läbis Mektory mitmed sisemised ja välised muutused, mis aitavad tulevikus veelgi kaasa ettevõtluskoostöö ja innovatsiooni arendamisele.

Mektory tähistab sõprade ja kolleegidega oma sünnipäeva 2. detsembril kell 12.