Lahkunud on Eesti Kooriühingu kauaaegne muusikanõukogu esimees ja mentor, koorijuht, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori peadirigent, Aivar Leštšinski (14. juuli 1958 - 29. aprill 2019). Ärasaatmine toimub 7. mail kell 12 Tallinna Kaarli kirikus.

Aivar Leštšinski

Järgneb Eesti Kooriühingu järelhüüe Aivar Leštšinskinile.

Aivar Leštšinski lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi kooridirigeerimise eriala professor Arvo Ratassepa klassis ja Peterburi Kunstiakadeemia I. J. Repini nimelise Instituudi kunstiajaloo ja kunstiteaduse eriala.

Aastatel 1991-1995 õpetas ta koorijuhtimist Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Aivar Leštšinski on juhatanud segakoori Noorus, Tallinna Ülikooli kammerkoori ja neidudekoori Leelo. Ta oli üle 23 aasta Tallinna Kammerkoori peadirigent ja kunstiline juht, viimastel aastatel juhatas ka Raudtee Kultuuriseltsi segakoori ning Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilist Naiskoori. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori peadirigent oli ta aastatel 2012-2019.

Aivar Leštšinski oli 1999. aasta laulupeo üks dirigente. Aivar on kuulunud aastaid nii Kammerkooride Liidu kui ka Naislaulu Seltsi juhatusse, olnud 14 aastat Kooriühingu mentor ning töötanud pikka aega Eesti Kooriühingu muusikatoimkonnas.

2006. a omistati Aivar Leštšinskile Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, 2016. a Arvo Ratassepa mälestusauhind ja 2017. a Gustav Ernesaksa Fondi peastipendium.

Aivari muusikaline nõudlikkus ja täiusetaotlus peegeldus tema kooride kõrges kunstilises tasemes ning konkursitulemustes. Pideva enesetäiendajana oli ta Kooriühingu õppereisidel alaline osaleja ning tema hea tuju, eruditsioon ning analüüsioskus tegid temast väga vahva reisikaaslase. Aivari hea nõu ja abi olid alati telefonikõne kaugusel ning ta oli valmis ikka käed külge panema, et mõni kontsert, aastaraamat või festival kunstiliselt hästi õnnestuks.

Oleme selle kõige eest väga tänulikud ning tunneme temast puudust.

Head teed, kallis Aivar!