Tallinna Tehnikaülikool

Eesti laevandushiiglane Tallink Grupp ja TalTech Eesti Mereakadeemia kutsuvad keskkoolinoori peagi saabuval koolivaheajal, 26. aprillil, Tallinna-Stockholmi liini laevale Baltic Queen, et tutvustada peagi karjäärivalikuid tegevatele õpilastele tehnilisi mereameteid ja meretöö karjäärivõimalusi.

Tallinki ja Mereakadeemia ühine meretöö karjääripäev toimub kolmapäeval, 26. aprillil, kell 12-16, mil Baltic Queen seisab Tallinna Sadama D-terminali kai ääres.

Karjääripäeva raames viivad Mereakadeemia üliõpilased laeval läbi erinevaid põnevaid ja praktilisi töötubasid, kus saab teadmisi ja oskusi proovile panna Eesti ja rahvusvaheliste veeteede projekteerimises, laevateekonna planeerimises ja sõlmede tegemises. Tallinki laevameeskond viib huvilistele läbi laevaekskursioone Baltic Queeni telgitagustes, kuhu tavalise kruiisireisi ajal naljalt ei satu ning erinevate tehniliste ametite esindajad jagavad enda kogemuste ja karjääri põnevaid lugusid haaravas paneelvestluses. Samuti on võimalik uurida kuidas endale vajalik kvalifikatsioon väljakutseid täis meretööks saada.

„Ootame karjääripäevale väga just 16-18-aastaseid noori, kes on oma õpingutes ja eluteel peagi jõudmas punkti, kus tuleb teha edasiõppimise ja karjäärivaliku otsuseid. Meie eesmärk on noortele näidata mereametite mitmekesisust, arengupotentsiaali, karjäärivõimalusi ja kõike muud, mida mereelukutse valik endaga kaasa toob,“ kommenteeris karjääripäeva tagamaid Tallink Grupi personali ja kliendikogemuse valdkondade juht Age Vanajuur. 

„Sel korral keskendume koos Mereakadeemiaga eelkõige just laeva tehnilise poole ametikohtade tutvustamisele ehk siis neile ametitele, mis hoiavad laeva igapäevaselt tehniliselt töös ning juhivad laeva punktist A punkti B, näiteks kaptenid, tüürimehed ja -naised, madrused, elektrikud, mehhaanikud, puussepad ja teised. Nende mereametite tuleviku väljavaadete pärast valutame me praegusel hetkel koos Mereakadeemiaga eriliselt südant, sest huvi antud erialade ja ametite vastu on viimastel aastatel järk-järgult vähenenud ning järelkasvu teema on meil, sarnaselt teistele oskustöö ja spetsialistide puuduses vaevlevatele valdkondadele, tõsine murekoht,“ sõnas Vanajuur.

„Paljude noorte unistus on juhtida laeva ja saada ühel päeval kapteniks, kuid oluline on mõista, et  laev toimib nagu üks väike riik, mis vajab sihtkohta jõudmiseks paljude erinevate oskustega inimeste sujuvat koostööd, seda nii merel kui ka maal. Tehnoloogia sh autonoomsete lahenduste kiire areng suunab ka merendusvaldkonna arenguid, mistõttu muutuvad traditsiooniliste meremeheoskuste kõrval järjest olulisemaks ka uued tehnoloogilised teadmised. Täna pakutav mereharidus ühendab endas nii konventsioonikohased teadmised kui ka tööturu tänapäevased vajadused, mida on kõikidel noortel võimalik Eestist lahkumata õppida,“ lausus õppedirektor Katre Koit , TalTech Eesti Mereakadeemiast.

Meretöö karjääripäeval saab osaleda vaid eelnevalt registreerides ning registreerida saab ennast juba täna siin. Karjääripäeva vabade kohtade arv on piiratud. Karjääripäev algab kogunemisega D-terminali 2. korrusel kella 11.00st. Osalemiseks tuleb tingimata kaasa võtta ID-kaart.

Täpsem ajakava:

Kell 11.00 Kogunemine D-terminalis, 2. korrus.

Laeva konverentsiruumis kerge suupiste.

Kell 12:00 Merejutud laevameeskonnaga ja Eesti Mereakadeemia esindajatega. Moderaator Katri Link (AS Tallink Grupp kommunikatsioonijuht).

Kell 13:00 - 14-30 Ringkäik laevas.

Kell 14:30 - 16:00 TalTech Eesti Mereakadeemia praktilised töötoad ja teadmiste jagamine koolielust.

Kell 16:00 Ürituse lõpp.

Laeb infot...