Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi sihtasutusel on kavatsus luua insenerihariduse sihtkapital, et leevendada ettevõtteid kimbutavat inseneride puudust. Selleks aga vajatakse ka ärisektori abi.

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Jaan Mäe

Tehnikaülikoolil on SA Arengufond kaudu ja ettevõtete abil kavas luua baas, millest rahastada insenerihariduse andmist, olles näiteks stipendiumide ja muude toetuste vahendaja. Et algatus käima saaks, on n-ö stardikapitaliks tarvis saada vähemalt kümme miljonit eurot.

Nüüd tuleb TalTechil motiveerida nii tööstuse, ehituse, kui energeetika jt valdkondade ettevõtteid sellesse fondi panustama. Ennekõike peaks see panustamine olema laiapõhjaline, st panustavad paljud ning sellest saab võimalikult rohkete ettevõtete pärisosa nende tegevuses.

TalTechi juba aastaid mitmel viisil toetanud Eesti suurimate ehitusettevõtete hulka kuuluva Merko juht Jaan Mäe on seda meelt, et ettevõtteid ja tööandjaid huvitab haridusvaldkonda toetades eelkõige tulemus. Ta ütleb, et niisama raha ära paigutamine ei ole siht omaette – oluline on, et eraldatud rahal oleks mõju, et ühekordsete sutsakate asemel saaks rääkida pikaajalisest ja sisulisest koostööst.

„Kindlasti võiks olla üks võluvits see, kui fond ei ole lihtsalt rahaliste ressursside kokkukoguja ja laialijagaja, vaid ettevõtteid kaasataks ka sisuliselt kaasa mõtlema ja omavahel koostööd tegema,“ märgib Jaan Mäe.