Tallinna Tehnikaülikooli ja Vilistlaskogu golfiturniir tõi korraga väljakule ülikooli töötajad, tudengid, vilistlased ja koostööpartnerid.

Jõelähtme golfiklubisse kogunes osalejaid 11 flaiti jagu – väljakul oli korraga 44 inimest. Neljaliikmelised rühmad oli EGCC ehk Estonian Golf & Country Club Head Caddiemaster Kelli Lepa väga hästi komplekteerinud ning stardipunktid-rajad reastanud. „Kõikidelt kostus selle kohta vaid kiidusõnu,“ lausus turniiri korraldaja, ülikooli vilistlassuhete keskuse juhata Reet Pärgmäe.

„Golf on vägagi Tallinna Tehnikaülikooli motot Mente et Manu - mõistuse ja käega – järgiv mäng,“ nentis ülikooli vilistlasliikumise ja toetussuhete osakonna juhataja Ergo Metsla. „See nõuab nii head füüsist kui ka tugevat vaimu.“ Metsla väljendas heameelt selle üle, et kohal olid paljud püsi-osavõtjad, aga ka need, kes alles lühikest aega mänginud või lausa esimest korda rajal.

Ka Metsla ise oli esimest korda rajal, samamoodi pikaaegne Vilistlaskogu juhatuse liige Priit Rohumaa. Parimate hulka kumbki siiski veel ei jõudnud. Meeste arvestuses olid golfiturniiri viis edukamat Mart Lee, Vahur Sikaste, Robin Pedai, Heiki Moltsaar ja Ahti Annus. Naiste edetabeli tippu kuulusid Edith Alliksoo, Kerli Maro, Liis Oll, Inna Teras ja Margarita Ross.

Turniiri auhindadeks olid karikad, TalTech’i logoga särgid, golfipoe kinkekaardid ning väikesed kuuseistikud. Lisaks anti üle traditsiooniline rändkarikas, millele graveeritakse nii meeste kui ka naiste klassi parimate mängijate nimed.

Kõrvuti võistlemisega nauditi aga ilma ja seltskonda, vesteldi, mõtiskleti ja anti ka tuleviku-lubadusi. „Aasta on harjutamiseks aega,“ nentis Ergo Metsla. „Igal juhul avardas esimene võistlus mu arusaamist golfist oluliselt.“ Hea kogemuse saanud Metsla tegi ka sügava tänukummarduse vilistaste golfipere liikmete ees.

Juhul, kui kõik kokkulepped peavad, kutsub Tallinna Tehnikaülikooli Vilistlaskogu järgmisel aastal välja Tartu Ülikooli vilistlased. Sel juhul saab 24. augustil 2024 Jõelähtmel teoks Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli esimene nö maavõistlus.

Juba 28.- 30. juulil oodatakse Tallinna Tehnikaülikooli vilistlasi rattamatkale Saaremaal.

Matkast lähemalt lugeda ja end kirja panna saab siit