Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi võrkpallimeeskond suutis CEV Challenge Cupil kahe mängu kokkuvõttes alistada Šveitsi meistriliigas palliva Schönewerdi ning liigub edasi veerandfinaali.

TalTech võrkpall
TalTechi võrkpallimeeskond

TalTechi võrkpallimeeskonnale on tänavune Eurosari tõeliseks fantaasiajutustuseks osutunud. Viimati ligi 10 aastat tagasi Euroopa liigades kätt proovinud tehnikaülikooli meeskond on 12. jaanuari seisuga suutnud konkurentsist välja lüüa juba kaks vastast- Taani meistri Gentofte ning Šveitsi kõrgliigasse kuuluva Schönenwerdi. Imeliseks teeb asja see, et tegelikult läks TalTechi meeskond eurosarjas asendama Saaremaa Võrkpalliklubi, kes andis oma koha kui ka finantsilised võimalused Tehnikaülikooli võrkpalli esindusmeeskonnale. Nimelt ei suutnud Saaremaa oma võistkonda õigeks ajaks komplekteerida ning saarlased võtsidki vastu otsuse anda oma koht ning juba sissemakstud deposiit justnimelt TalTechile, kelle hingekirjas on mitmeid Saaremaalt pärit mängumehi.

Vaid kaks nädalat enne eurosarja algust tulnud pakkumine suudeti realiseerida vaid mõned päevad enne esimese ringi mängude algust. Tekkinud hullumeelses olukorras ei saanud meeskonna kapten Martti Keel end isegi õigeks ajaks töölt vabaks rääkida, et meeskonnaga Taani sõita, vaid pidi lennu ette võtma päev hiljem.

Kui juba Taani meistri alistamine 1/16 finaalis oli meeskonna jaoks ajalooline (ei oldud varem ühtegi mängu eurosarjades suudetud võita), siis Šveitsi meeskonna alistamisse paljudel suurt usku ei olnud. See usupuudus tehnikaülikooli meeskonda pöörati 180-kraadiliselt ümber peale 11.01 toimunud mängu šveitslaste Schönewerdi vastu. Võideti kindlalt 3:1 (22:25; 25:21: 25:17; 25:17) ning veerandfinaali liikumiseks oli vaja kätte saada vaid kaks geimivõitu.

Mida aga samuti Šveitsis toimunud korduskohtumises ei tulnud, olid kaks geimivõitu. Pingelise mängu (27:25; 34:36!- jah päriselt; 25:23; 16:25) suutis võita kodumeeskond Schönewerd 3-1, mis tähendas, et veerandfinalisti selgitamiseks oli vaja mängida ka "kuldne geim". Vaid 15 punktini mängitavat geimi domineerisid kohe algusest šveitslased ning seisult 9:12 tundus nii meie meeste energiast kui ka mängupildist, et see geim võib olla ka nende eurosarja viimaseks sel aastal. Juba meeleheitlikus olukorras otsustas mängu enda õlgadele võtta TalTechi võõrleegionär Matej Šmidl, kes suutis meie poistele viigi välja paugutada ning mängu otsustavateks hetkedeks poistele usu tagasi tuua. Šmidli poolt käima lükatud rongi enam šveitslased peatada ei suutnud ning 15:13 geimivõidu ja juba vastaste tagalas asetsenud pileti eurosarja veerandfinaali krabas endale TalTech.

Muinasjutu järgmine peatükk leiab suure tõenäosusega aset Türgis ning vastaseks Türgi liiga absoluutne tipp ning ka liiga liider Ankara Halkbank. Veerandfinaalide toimumisajad pole veel selgunud.