Tallinna Tehnikaülikool

Mullu Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika bakalaureusekraadiga lõpetanud insener Arina Borodkina töötab praegu ABBs tootearendusinseneri praktikandi ametikohal. Ülikoolist meenutab ta kõige kasulikumate õppeainetena põhiteadmist elektriahelatest ja alajaamadest ning informaatikat, mis andis skeemide koostamise ja arvutamise oskuse.

Arina Borodkina

Arina peamisteks tööülesanneteks praegu on tabelite koostamine ja dokumentide kirjutamine erinevates programmides. Samuti viib ta läbi dokumentide ja tabelite võrdlevat analüüsi. Peamised töövahendid on EPLAN ja Excel. Pärast praktikat tahaks Arina töötada elektrienergia tööstuses valdkonnas insenerina.

Kuidas leidsid tee tehnikahariduse juurde?
Kooli ajal olin hästi kursis täppisteadustega. Suutsin probleemideta lahendada nii näiteid kui ülesandeid. Seetõttu oli selge, kuhu pärast kooli lähen. Liiatigi on mul peres kõik insenerid, ka mu õde õppis TalTechis. Nii et juba enne kooli lõpetamist teadsin, mis mind ees ootab.

Kuidas leidsid tee TalTechist ABBsse?
Otsisin tööd erinevatelt veebilehtedelt, saatsin CV-d ja käisin vestlustel. TalTech saatis posti teel töökuulutusi. Tahtsin saada alalist tööd oma erialal, insenerina. Kuna varasemat töökogemust polnud, siis lõppesid otsingud tulemusteta. Hakkasin saatma CV-d ka praktikakohtadele. Kuni…
… Ühel päeval nägin CV Keskuses tööpakkumist ABBlt. Kandideerisin R&D elektridisaineriks ja mind kutsuti vestlusele. Pakuti välja praktika. Leppisin kokku ja läksin tööle.

Kas igapäevatöös pälvid teistsugust tähelepanu kui meeskolleegid? On see hea või halb?
Ei, absoluutselt mitte! Ja see ongi hea, sest mitte keegi ei sega mul tööd tegemast.

Kas tunned, et Sinu valdkonda on tarvis rohkem naisi? Miks?
Ma tunnen, et inseneeria valdkonnas peaksid töötama eelkõige inimesed, kes mõistavad selles valdkonnas toimuvat. Kas need on mehed või naised, pole siinkohal oluline.

Milliseid võimalusi, kogemusi, oskusi on tehnikaharidus Sulle eluks kaasa andnud?
Ma arvan, et kõige kasulikum oskus on programmeerimine. Programmide väljatöötamine on kiire, eriti tänapäeval, ja programmide tundmine lihtsustab nende edasist kasutamist.
Kõige elementaarsem ja kõige olulisem kogemus on oskus töötada meeskonnas. Kui tead, kuidas teiste inimestega kokku leppida, saad kiiresti töö ära teha. Võib teha ka üksinda, kuid see on palju raskem. Kui teha koos, on see palju lihtsam ja lõbusam.

Mida ABB-s enim hindad?
Sõbralikku meeskonda ja valmisolekut üksteist aidata.

Millega tegeled vabal ajal, millised on Sinu hobid?
Vabal ajal loen raamatuid ja kuulan muusikat. Mõnikord maalin guaššvärvidega. Mulle meeldib meisterdada paberist kujundeid. Mõnikord teen pühade jaoks dekoratsioone. Nädalavahetusel sõidan jalgrattaga mööda linna.
 

Laeb infot...