Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi Eesti Mereakadeemias õppiv merenduse magistritudeng Neeme Laid on 41-aastane ja ühe tütre isa. Mandril sündinud mees peab end siiski hiidlaseks: koolihariduse sai Hiiumaal Käina põhikoolis, hiljem nn Karu merekoolis ja seejärel Mereakadeemias. Täna töötab Neeme vanemtüürimehena Soome Ahvenamaa laevandusettevõttes Eckerö reisilaeval Finlandia.  

Neeme Laid
Neeme Laid. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Ega vanale koerale enam uusi trikke ei õpeta, vanu aga võib timmida paremaks. Töötan endiselt merel ja erialane täiendamine on alati kasulik. Maailm muutub, inimesed saavad targemaks mõtlevad uusi vidinaid välja. Hea ennast asjadega jälle kurssi viia. 

Kuidas rohepööre merenduses välja näeb? 

Algus tuleb kindlasti vaevaliselt. Esiti juba seepärast, et ei suudeta kokku leppida, misasi see roheline üldse on. See, mis esimese tuhinaga oli roheline, pole pärast enam mitte. Tahaks öelda, et tark ei torma – poolikuid asju pole ka vaja. Tuleb aru saada tervikpildist ja tervikpilt peaks olema selline, kus meie saame oma toimetamised toimetatud ja ainus jälg, mis maha jääb, on hea maine. 

Kellena tahad pärast lõpetamist töötada? 

Eks ma ikka mere peal jätkan. Praegu töötan vanemtüürimehena ja olen rahul. Eks aeg näita, kas redeli järgmisel pulgal ruumi mulle ka on. 

Mis on olnud kõige põnevam õppeaine merenduse erialal? 

Erilist lemmikainet pole tekkinud. Aga kõik need ained, mida omal ajal veel ei õpetatud, on päris huvitavad olnud, olgu siis kaasaegne laevaremont või finantsjuhtimine. Ise valisin juurde aine „Kaasaegne tuumaenergia“ ega kahetse valikut. 

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Et erinevatesse auditooriumi loengutesse saab ennast vabakuulajaks nihverdada. 

Kui sul on soov täiendada oma teadmisi tasemeõppes ning omandada magistrikraad, saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab pakkuda praktilistele probleemidele tulutoovaid lahendusi, parandada konkurentsivõimet tööturul ja olla kursis uute ideedega, siis oled oodatud merenduse magistriõppesse. Merenduse erialal saad laialdased teadmised, et töötada merenduse valdkonna juhtivatel positsioonidel. Erialal on võimalik valida kahe suuna vahel: meretranspordi juhtimine või laeva tehniline ekspluatatsioon ja laevajuhtimine. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/merendus

Laeb infot...