Tallinna Tehnikaülikool

Kui sul on soov täiendada oma teadmisi tasemeõppes ning omandada magistrikraad, saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab pakkuda praktilistele probleemidele tulutoovaid lahendusi, parandada konkurentsivõimet tööturul ja olla kursis uute ideedega, siis oled oodatud merenduse magistriõppesse.

Eriala sisu

Merenduse erialal saad laialdased teadmised, et töötada merenduse valdkonna juhtivatel positsioonidel. Erialal on võimalik valida kahe suuna vahel: meretranspordi juhtimine või laeva tehniline ekspluatatsioon ja laevajuhtimine. Erialal omandad teadmised mereõigusest kuni sadamate ekspluatatsioonini. Suur osakaal on ettevõtluse ja äri- ning finantsjuhtimise valdkonna ainetel. Lõpetajana on sul vajalikud oskused kas või laevandusfirma juhtimiseks.

Tutvu merenduse õppekava täisversiooniga

Tulevik

Merenduse õppekava eesmärgiks on võimaldada merendusvaldkonna spetsialistidel süvendada erialaseid teadmisi ja kutsealast pädevust. Lõpetajana on sul head eeldused tööks juhtivatel ametikohtadel merenduses, nii avalikus sektoris kui ka ettevõtluses; oskused merendusettevõtte arendamiseks ja juhtimiseks. Samuti on soovi korral võimlik jätkata doktoriõppes.

Miks õppida just TalTechis?

Õppetöö toimub Tehnikaülikooli ja Eesti Mereakadeemia kaasaegsetes auditooriumites. Mereakadeemia ongi ainus õppeasutus Eestis, mis merenduse magistriõpet pakub.

Vilistlane Janne Tomingas merenduse õppimisest:

Miks õppida merendust?
Oma otsust ma ei kahetse - kogenute ja asjatundlike õppejõudude poolt läbi viidud loengud ja nendes läbitud praktilised, reaalsest elust ajendatud ülesanded olid huvitavad, kaasahaaravad ja eesmärgipärased.

Miks õppida Mereakadeemias?
Merendusalase kõrghariduse omandamiseks Eestis on minu arvates ainuõigeks valikuks merehariduse õppele spetsialiseerunud Mereakadeemia, kus läbi erinevate õppemeetodite jagavad teadmisi oma ala spetsialistid.

Põnevat lisainfot

  • Merenduse magistriõppest räägib keskkonasaates Jälg lähemalt programmijuht Anatoli Alop, vaata saadet siit.
  • Eesti Mereakadeemia vilistlane Andres Laasma ja Marko Matvere räägivad keskkonnasaates JÄLG autonoomsetest laevadest, vaata saadet siit.

Laeb infot...