Tallinna Tehnikaülikool

Kui Sul on soov omandada merenduse valdkonnas süvendatud ja tulevikule orienteeritud akadeemilisi ning erialaseid teadmisi ja saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab erialaseid ning erialaüleseid probleeme formuleerida ja pakkuda neile praktilisi lahendusi, siis oled oodatud meie merenduse magistriõppesse!

Eriala sisu

Merenduse õppekaval õppides saad laialdased teadmised, mis võimaldavad töötada merenduse valdkonnas juhtivatel positsioonidel ja/või olla valdkonna kõrge kvalifikatsiooniga spetsialist. Õppekaval on üks peaeriala merendus, mille tulevikku suunatud ained on mõeldud kõigile merendusalase haridusega spetsialistidele, nt suur rõhk on pandud IT rakendustele merenduses, keskkonnasäästlikule meremajandusele, kaasaegsele juhtimisele merenduses. Valikainetest on võimalik valida oma kitsamale erialale vastavaid aineid: mereõigusest kuni sadamate ekspluatatsioonini ning laevade automatiseerimise ja digitaliseerimiseni. Suur osakaal on ettevõtluse ning finantsjuhtimise valdkonna üldainetel. 

Tutvu merenduse õppekava täisversiooniga

Tulevik

Merenduse õppekava eesmärgiks on võimaldada merendusvaldkonna spetsialistidel omandada laiapõhjalisi tulevikku suunatud merendusalaseid teadmisi ja kutsealast pädevust. Omandatud teadmised ja oskused annavad eeldused tööks juhtivatel ametikohtadel merenduses nii avalikus sektoris kui ettevõtluses ning õpingute jätkamiseks doktoriõppes.

Miks õppida just TalTech Eesti Mereakadeemias?

Õppetöö toimub Tehnikaülikooli ja Eesti Mereakadeemia kaasaegsetes auditooriumites. Mereakadeemia ongi ainus õppeasutus Eestis, mis merenduse magistriõpet pakub.

Vilistlane Janne Tomingas merenduse õppimisest: 
"Oma otsust ma ei kahetse - kogenute ja asjatundlike õppejõudude poolt läbi viidud loengud ja nendes läbitud praktilised, reaalsest elust ajendatud ülesanded olid huvitavad, kaasahaaravad ja eesmärgipärased. Merendusalase kõrghariduse omandamiseks Eestis on minu arvates ainuõigeks valikuks merehariduse õppele spetsialiseerunud Mereakadeemia, kus läbi erinevate õppemeetodite jagavad teadmisi oma ala spetsialistid." 

Põnevat lisainfot

  • Merenduse magistriõppe programmijuht Anatoli Alop: „Kuhu liigub merehariduse laev?“, loe artiklit siit
  • Eesti Mereakadeemia vilistlane Andres Laasma ja Marko Matvere räägivad keskkonnasaates JÄLG autonoomsetest laevadest, vaata saadet siit
  • Anatoli Alop: "Kas kõike on vaja vedada ühest maailma otsast teise?",  loe artiklit siit
  • Vaata paneelvestlust Eesti Mereakadeemia 2024 Avatud Uste Päeval: pilguheit erialasse

Laeb infot...