Eesti suurima ehituse peatöövõtja Nordeconi kommunikatsioonijuht Mirjam Mikkin lõpetas sel kevadel TalTechi inseneriteaduste magistri cum laude ning räägib, kes ja miks peaksid kandideerima ettevõtte inseneriõppe stipendiumile.

Mirjam Mikkin, Nordecon
Mirjam Mikkin, Nordeconi kommunikatsioonijuht

Nordecon on Arengufondi kaudu toetanud TalTechi tudengeid ja noorteadlasi juba 20 aastat. Miks te seda teete?

Tallinna Tehnikaülikooli rolli ehitushariduse andmisel Eestis on raske üle tähtsustada. TalTechi tudengitest võrsub Eesti ehitusinseneride koorekiht, kes on valmis ellu viima ka kõige keerulisemaid projekte ja lahendama põnevaid ehitustehnilisi väljakutseid. Seepärast on meie jaoks koostöö ülikooliga väga oluline ja püüame seda teha mitmel erineval moel.

Nordeconi inseneriõppe stipendiumi välja andmine on hea võimalus leida aegsasti üles kõige initsiatiivikamad ja tugevamad õppurid.

Heinrich Laulu nimelise noore teadlase stipendiumi välja andmisel loodame anda oma panuse sellesse, et oleksime ka oma teadustööga ehitusvaldkonnas rahvusvahelisel areenil nähtavad ning leiaksime teaduse ja ettevõtluse koostööst parimaid kokkupuutekohti valdkonna arengu toetuseks. Võimalusel anname hoogu just neile teadustöödele, mille tulemusi saame mõjuka peatöövõtjana ka ise rakendada.

Keda ootate enda stipendiumitele kandideerima?

Nordeconi inseneriõppe stipendiumile ootame kandideerima neid ehituserialade tudengeid, kes on oma eriala fännid ja kes otsivad võimalusi leida oma koolist omandatud teadmistele praktilisi väljundeid. Oled oodatud kandideerima, kui sul on hea õppeedukus ja oled aktiivse eluhoiakuga.

Professor Heinrich Laulu noore teadlase või õppejõu stipendiumile ootame kandideerima aktiivseid ehituserialade teadlasi/õppejõude, kes on valmis meiega koostöös valdkonna tudengite silmaringi laiendama, koostöös leidma innovaatilisi uurimustööde teemasid ning vajadusel olema hea kaasamõtleja.

Millist koostööd saate stipendiumile kandideerinud tudengitega teha?

Ootame kõiki inseneriõppe stipendiaate Nordeconi ka praktikale ja hiljem tööle. See on hea võimalus panna end proovile Eesti suurima ehituse peatöövõtja mitmekesises meeskonnas ja saada väärtuslik töökogemus Eesti kõige vingematelt ehitusobjektidelt.

Nii näiteks on 2017. aasta Nordeconi inseneriõppe stipendiaat Martin Talvik olnud Nordeconis tööjuhina tööl nii Lesta kortermajade ehituse juures Haven Kakumäel kui ka tänavu valminud Ajamaja ehitusel Rotermanni kvartalis. Sellise mastaabiga ehitusobjektide kogemus annab tulevikuks hea pagasi.

Mis on teie soovitused TalTechi tudengitele, kes veel kahtlevad, kas kandideerida stipendiumile?

Kandideerides ei ole midagi kaotada, ainult võita. Stipendiumirahast olulisemgi on kontaktid, mida saate luua nende ettevõtetega, kelle stipendiumitele kandideerite. Soovitame igal juhul üles näidata aktiivsust ja huvi ka stipendiumeid välja andvate ettevõtete vastu, kuna just nendest võivad tulevikus kujuneda teie tööandjad või olulised kootööpartnerid.

Lõpetuseks öelge üks äge fakt Nordecon AS-i kohta.

Nordecon on täna kindlasti üks enim digilahendusi kasutavatest ehitusettevõtetest Eestis. Ammutame kogemusi teistest riikidest, teeme tihedat koostööd ehitussektori teiste osapooltega ja näeme suuri võimalusi andmepõhises lähenemises. Kes siis veel, kui mitte Nordecon saab olla teenäitajaks, et anda hoogu ehitusvaldkonna järgmisele arenguhüppele.

Uuri Arengufondi stipendiumikonkursi kohta lähemalt ja esita avaldus siin