Alar Konist on Energiatehnoloogia instituudi direktor.

Esimene tööpäev uues rollis: 1. veebruar 2023.

Alar Konist

Foto: Karl-Kristjan Nigesen

Palun tutvusta ennast.

Olen kolme lapse isa, kes vabal ajal armastab oma perega aega veeta. Kui lapsed ja abikaasa magavad, siis käin meelsasti ka suusatamas või jooksmas. Minu töösuhe ülikooliga algas aastal 2006, mil alustasin poole kohaga insenerina soojustehnika instituudis. Töötamine ülikoolis on mulle olnud meelepärane seetõttu, et pidevalt tuleb uusi ja huvitavaid teemasid, millega tegeleda ning mille käigus kohtab uusi ja toredaid inimesi.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest instituudi juhtimisel kasu on?

Suhtlemine ja teistega arvestamine on kõige alus. Selles osas arvan, et lisaks töö- ja teadlaselu kogemusele on kõige rohkem mulle kasu lastest, kes õpetavad kannatlikkust ja leidlikkust tekkinud probleemide lahendamisel. Sealhulgas ka kompromisside leidmist.

Mida tahad energiatehnoloogia instituudi direktorina korda saata?

Tahan luua kaasaegse, hubase ja toetava töö- ja õppekeskkonna. Soovin muuta meie keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia bakalaureuseõppekava ning energiatehnoloogia ja soojusenergeetika magistrikava veelgi tulevikku vaatavamaks ja atraktiivsemaks. Ikka selleks, et suurendada lõpetajate osakaalu meie erialadelt, kes hakkavad rohepööret tehnoloogiliselt ellu viima.

Üks üllatus uuel positsioonil?

Igapäevase infovoo maht.