Merli Reidolf on ärikorralduse instituudi direktor alates 1. maist.

Merli Reidolf

Palun tutvusta end.

Olen pärit Järvamaalt, Türi vallast. Mul on kaks tütart. Olen parandamatu optimist, ideedele avatud ja tegutseja, kes käed rüpes ei istu. Annan oma panuse, et minu ümbrus muutuks paremaks ning endal oleks toredam. Mulle meeldib aktiivne elu, mõnus seltskond, võrkpall, kõndimine linnatänavatel ja metsas, lauamängud, teater.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest uuel positsioonil kasu on?

Olen töötanud TalTechis päris pikalt ja mitmel ametikohal, mis on andnud hea ettevalmistuse ja võimaluse näha ülikooli eri külgedest.

Mida tahad sellel ametikohal korda saata?

Meie fookuses on Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime toetamine läbi mitmekesise õppe ja tugeva teaduse. Väljakutsetest ja maailma parandamisele kaasa aitamise võimalustest ärikorralduse instituudis puudust ei tule. Peame leidma tasakaalu, et oleks täidetud nii õppes, teaduses kui ka ühiskonna teenimises seatud sihid, aga samas oleks meil ka rõõmsad ja rahulolevad töötajad. Koostöö on üks olulisemaid vahendeid. Paljud tegevused ongi seotud inimestega, olemasolevate kokku toomisest uute inimeste kaasamiseni – doktorantidest professoriteni.

Üks üllatus seoses uue tööpostiga?

On olnud väga soe vastuvõtt kolleegide, teiste juhtide ja ülikooli juhtkonna poolt. Natuke ootamatu oli, et kalendrisse tekkis nii palju asju, mida ma ise eriti juhtida ei saanud, ning kui kiiresti ootavad erinevad tasandid juhilt vastust, mida instituut arvab. Aga juht üksi ei ole instituut, arutelud võtavad aega, head mõtted ei tule hetkega. Seda tuleks jätkuvalt mõtestada, kuidas nii suure ja mitmetasandilise organisatsiooni juhtimine oleks muutuvatele oludele vastav, aga samas jääks aega ka kaasamiseks.

Loe pikemat intervjuud siit.