5. oktoobril anti Tallinna Tehnikaülikooli endisele rektorile Olav Aarnale üle riiklik elutööpreemia.

Olav Aarna preemiat vastu võttes.

Aarna on visionäär, hinnatud teadlane ja rahvusvaheliselt tunnustatud haridusekspert. Ta on oma inseneri täpsuse ja sihikindlusega suunanud kõikide haridustasandite tulevikku, pannud aluse Eesti kutsesüsteemile ning vedanud eest elukestva õppe valdkonda. Ta jääb ajalukku haridusfoorumi asutajaliikme ning kahe ülikooli rektorina.

Riiklikke hariduspreemiaid jagati 12. korda. Jõhvi kontserdimajas toimunud pidulikul aasta õpetaja auhinnagaalal kuulutati välja laureaadid 12 kategoorias ning anti välja elutööpreemia.

Eesti Vabariigi President Alar Karis rõhutas oma kõnes õpetajate töötahte ja -rõõmu ülal hoidmise olulisust. Oma tuge selleks saavad tema sõnul pakkuda kõik: lapsevanemate, otsustajate, avaliku arvamuse kujundajatena. „Selles kõiges olete meil silme ees teie, head laureaadid! Annate meile veendumuse, et kus tahes Eestis ja mis tahes haridusastmel leiab alati neid, kelle järgi joonduda ja kelle eeskuju innustab. Tänan kõiki Eesti õpetajaid!“ sõnas president Karis.

Haridus- ja teadusminister  Kristina Kallas nentis, et Eesti tee vabadusele on alati käinud läbi hariduse. „Eesti riik on hariduse nägu nii sünnilt kui arengukäigult, tema geenideks on „vaimult suureks saamise“ paleus, tema näojoonteks meie praegune kool, sealhulgas ka rahvusvaheline edu. Meie haridussüsteem on maailma parim ja selle alustalad on õpetajad. Mul on rõõm täna tunnustada meie pühendunud õpetajaid, koolijuhte, huvijuhte ja õppejõude.”

Laureaadid said traditsiooniliselt auhinnaks väikese Joosepi kuju, kes hoiab käes maakera, mis sümboliseerib kogu maailma teadmisi. Läbi teadmiste on kogu maailm meie jaoks avatud ja vaid käeulatuse kaugusel.