Tallinlane Oliver Kikkas õppis Tallinna Tehnikaülikoolis rahvusvahelist ärikorraldust ja töötab praegu seenior-finantsspetsialistina ABB GBS-is.

Oliver Kikkas

Mis Sind selle eriala juures kõige enam köidab?

Õppima asudes olid mulle suureks ajendiks laialdased karjäärivalikud finantssektoris ning see, et on võimalik õppida inglise keeles, testimaks mu enda võimekust. Kõige enam köidab või motiveerib mind tööl aga see, et näen enda tegevuse reaalset ja olulist mõju – olen positsioonil, kus mul on rohkem ka personaalset vastutust (nt igakuine gruppi raporteerimine ja sisekontrolli haldamine, Accounts Payable tiimides kasutatava tarkvara testimine, tiimis töö korraldamisega abistamine jm). Võrdselt väärtustan ka pidevat enesearengut, mida mu töö heal tasemel pakub, kuna arvestatav osa ajast kulub ka jooksvate probleemide lahendamisele ja kolleegidele abi pakkumisele, mis ilma õpitut teadmata ei oleks võimalik.

Kuivõrd oled mõelnud oma ettevõtte loomisele?

Hetkel koostame äriplaani. Ideid on kogunenud nii õpingute ajal kui ka hiljem – tõenäoliselt näeb nii mõnigi neist tulevate aastate jooksul ilmavalgust.

Mis läbitud õpingutest on kõige kasulikumaks osutunud?

Kuigi kõik läbitud kursused olid vägagi relevantsed, olid minu jaoks tähtsaimad finantsi, raamatupidamise, ettevõtluse, maksunduse ja ökonoomikaga seotud kursused, kuna sealt saadud teadmised ja põhitõed on mul igapäevaselt töös kasutusel. Need kursused suurendasid mu huvi veelgi, et neid magistriõppes edasi õppida. Õpingute kaudu sain ka tuttavaid ja pikaaegseid sõpru inimeste hulgast, kellega muidu ei oleks tõenäoliselt kokku sattunud.

Mida soovitad noortele, kes alles valivad erinevate ülikoolide ja õppekavade vahel?

TalTech on väga konkurentsivõimeline ja mainekas ülikool, mistõttu on see ka kindel ja võrratu valik tuleviku rajamisel, ning rahvusevahelise ärikorralduse õppekava on suurepärane võimalus luua kestvaid, rahvusvahelisi kontakte ning omandada teadmisi, mis ka välismaale edasi õppima ja/või tööle suundudes tulevad kasuks ning suuremas pildis avavad häid, kõrgemal asuvaid uksi.

Kas teadsid, et kui keegi jaapanlase ulatatud visiitkaardi niisama taskusse pistab või kohtumispaika maha unustab, on vastastikusel äril ilmselt kriips peal? Või seda, et Suurbritannial on maailma pikim maksuseadustik? Kui sul tiksuvad peas vägevad äriideed, millele kodumaa piirid suure tõenäosusega kitsaks jäävad, tule õpi rahvusvahelise ärikorralduse peeneid nüansse: www.taltech.ee/rvarikorraldus