Kas teadsid, et kõik, mida me internetis teeme, kasvatab süsinik-jalajälge? Kutsume ülikoolipere 28. jaanuaril osalema digitaalsel koristuspäeval, mille eesmärk on teha korda oma digielu ning kustutada seadmetest (sülearvutist, tahvlist, nutitelefonist jms) kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks. Andke hiljemalt 30. jaanuari päeva lõpuks vormi kaudu teada, kui palju GB digiprügi sai koristatud.

Telia digitaalne koristuspäev

Internet ning sellega seotud seadmed toodavad täna 4% kogu maailmas tekkivast kasvuhoonegaaside heitkogusest. Prognoosi kohaselt kahekordistub see arv juba 2025. aastaks.

Ühe e-kirja saatmine võib toota kuni 4 grammi CO2-heidet ning kui lisad e-kirjale veel pildi juurde, võib see number ulatuda 50 grammini. See omakorda tähendab, et keskmine e-posti kasutaja tekitab aastas kirju saates 135 kg CO2-heidet, mis on võrdne rohkem kui 300-kilomeetrise autosõiduga.

Kustuta see, mida enam ei kasuta või mis lihtsalt ebavajalik! Videod, pildid, failid, mailid telefonist, tahvlist, arvutist, postkastist. Loe lisa Telia üleriiklikust aktsioonist. Sealt leiad rohkelt nippe, kuidas keskkonnasäästlikumalt nutitada. Registreeri oma koristus ka seal.

TalTechi-sisene Vorm on avatud kuni 30.01, pärast mida saame teha kokkuvõtteid töötajate ja tudengite lõikes. Kes on suurim kustutaja? Suurimatele pilvepuhastajatele üllatusauhinnad!

Koristada võid loomulikult aga igal ajal!