Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu valis täna kolm uut akadeemikut, kelle hulgas on ka värske tehnikateaduste akadeemik, TalTechi professor Maarja Grossberg-Kuusk. Palju õnne!

Maarja Grossberg-Kuusk
Akadeemik, TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi täisprofessor tenuuris Maarja Grossberg-Kuusk

Oma teadustöös on Maarja Grossberg-Kuusk keskendunud uute keskkonnasõbralike materjalide ja tehnoloogiate arendamisele päikeseenergeetika rakendusteks. Tema juhitud uurimisgrupp on välja arendanud maailmas ainulaadse päikeseelemendi tehnoloogia, mis võimaldab uusi rakendusi ehitis- ja tooteintegreeritud päikesepaneelide vallas.

Biomeditsiini akadeemikuks sai Tartu Ülikooli professor Pärt Peterson ning etnoloogia ja folkloristika akadeemikuks kirjandusmuuseumi juhtivteadur Mare Kõiva. Akadeemia välisliikmeks valiti Markku Kulmala.

Sel sügisel kandideeris kolmele uuele akadeemikukohale kokku 12 kandidaati – teiste seas neli professorit Tallinna Tehnikaülikoolist. Akadeemikuks valimiseks oli tarvis saada 2/3 üldkogul osalevate akadeemikute häältest.

TalTechi teadlastest kandideerisid sel aastal akadeemikuks ka tervisetehnoloogiate instituudi täisprofessor tenuuris Ivo Fridolin, biomeditsiini valdkonnas keemia ja biotehnoloogia instituudi täisprofessor tenuuris Tõnis Timmusk ning tervisetehnoloogiate instituudi täisprofessor tenuuris Margus Viigimaa.