Värskenduskuuri läbinud Tallinna Tehnikaülikooli peamaja fuajee ning garderoob on taas avatud. Ühes sellega avati fuajees täiesti uus meenetepood.

TalTechi meenetepood

Idee fuajeed uuendada sai alguse juba pea aasta tagasi turunduse ja kinnisvara üksuste ühisarutelus – ülikooli erinevad sündmused toovad just peamaja fuajeesse palju ülikooli partnereid ja külastajaid ning on oluline, milline keskkond neid tervitab. „Peamaja fuajee on ligi viiekümne aasta jooksul säilinud peaaegu originaalilähedasel kujul, trendidest puutumata, terviklik ning ajastutruult esteetiline. Siiski vajas ala värskendust,“ ütles tehnikaülikooli haldusdirektor Aivar Uutar rõõmsasti.

Uutar selgitas, et ruumikujunduses on suhtutud aupaklikkusega ajalooliste detailide vastu – säilitatud on garderoobilett ja terratsopõrand, samas toob interjööri värskust värviline sisustus.

Täiesti uue elemendina loodi fuajeesse hubane õppimise ja ajaveetmise ala. Avatud on iseteenindusega 600-kohaline garderoob ning kasutamiseks on 70 lukustatavat turvakappi.

Fuajees on nüüd ka täiesti uus ülikooli meenetepood, kust igaüks saab endale soetada kõike tõelisele tipikale vajalikku. Tootevalikust leiab trendikaid tooteid tudengile, väärikaid kingitusi partnerile ja praktilisi esemeid töötajale.

„Mul on väga hea meel, et TalTechi bränd on läbi ülikooli meenete nii hästi vastuvõetud. Seda näitavad varasemast oluliselt suuremad käibenumbrid ja meie meened esindavad ülikooli täna üle Eesti, aga ka maailma eri paigus. Meenetepood on ülikooli üks visiitkaarte, mille asukohaks sobib uuenenud fuajee ideaalselt,“ sõnas tehnikaülikooli administratsioonidirektor Joosep Kaasik.

Poe tootevalik on lai ja täieneb lähiajal veelgi. Peagi tulevad müüki ka TalTechi spordiklubi, Mektory, kirjastuse ja teiste üksuste meened.

Meenetepood on avatud tööpäeviti kella 10–17.

Fuajee lahenduse tegi Projekt Kuubis OÜ. Sisearhitektid: Mari-Liis Palts, Kaarin Kokk; arhitekt: Eela Samblik.