28. veebruaril anti pidulikult üle professor Peep Sürje nimelised stipendiumid, mille pälvisid: Katriin Vinogradov, Jan-Daniel Peterson, Mario Roland Linde, Jane-Ly Tammekivi, Karl Kadak, Tanel Takel, Angelina Jerjomina, Marleen Võsa, Mati Kesma, Varvara Iljina.

Picture of 10 students who received a scolarship.

Peep Sürje nimelise teedeehituse ja geodeesia fondi eesmärk on luua üliõpilastele paremad võimalused keskendumaks õpingutele, et tagada eriala kestlik areng.

Stipendiumid on mõeldud Tallinna Tehnikaülikooli kuni kümnele inseneriteaduskonna teedeehituse ja geodeesia eriala 2.-7. semestri üliõpilasele, kes täidavad edukalt õppekava, on oma eriala fännid ning kelle eesmärgiks on areneda tipptegijaks.

Sel kevadel esitati kokku 20 taotlust, mille seast valiti välja 10 parimat.

Ehituse ja arhitektuuri instituut tänab kandideerijaid ja soovib kõikidele teedeehituse ja geodeesia integreeritud õppe üliõpilastele edu. Uus taotlusvoor on juba septembris 2020.

Stipendium on saanud teoks tänu paljude eraisikute ja ettevõtete toetusele:

Marika Sürje

Verston Ehitus OÜ

Teede Tehnokeskus AS

OÜ 100 Aakrit

Peep Sürje (19. IV 1945 – 12. V 2013) oli Tallinna Tehnikaülikooli rektor aastatel 2005 – 2010 ning teadus ja arendusprorektor aastatel  2000 – 2005.

Ta on õppinud Tallinna Reaalkoolis ja 1973. aastal lõpetas cum laude Tallinna Polütehnilise Instituudi (TPI) autoteede erialal. Töötanud on ta RPI Eesti tööstusprojekt geodeedina ja projekteerijana, Teedeehituse Kesklaboratooriumis juhataja asetäitjana, Tallinna Tehnikaülikoolis assistendina, vanemõpetajana, vanemteadurina, dotsendina ja professorina olles samal ajal ka teedeinstituudi direktor.