TalTech Mektory eestvedamisel algatatud podcasti sarja „Kuula teadlast“ kolmanda episoodi külaline oli elektroenergeetika doktor Heigo Mölder, kes on veetnud juba 15 aastat TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudis.

Heigo teadis juba 8. klassist, mida ta õppima soovib minna ja rääkis meile ka lähemalt, kuidas tee inseneri töö ja elektrini jõudis. Tänaseks on ta pea 20 aastat veetnud ülikooli seinte vahel. Tema eesmärk ei olnud teha karjääri, vaid seda, mis teda ennast huvitab.

Hetkel töötab Heigo inseneri positsioonil, kus tegeleb erinevate teadusarendusprogrammidega, osaleb erinevatel konverentsidel ning kirjutab artikleid. Lisaks teadusele, tegeleb Heigo ka ettevõtlusega. Podcastis räägib ta lähemalt neljast start-upist, kus ta on käed külge pannud – MindChip, EtnoBird, Nutikas ratastool ja Beampat. Samuti sirgus MTÜ Skeemipesast, mis tegeleb peamiselt elektroonika tarkvarateenustega, täieõiguslik ja toimiv ettevõte.

Podcastis rääkib Heigo lähemalt erinevatest projektidest, millest üks tõi kokku 180 inimest 11 erinevast riigist – Tehnohäkk. Siinjuures tuletame meelde, et MarineHäkk toimub juba 22. – 24. aprill ning registreerimine on avatud kuni 15. aprillini!

Heigo toob podcastis välja häid mõtteid ja ideid kõikidele tudengitele. Tule kuula ja vaata rohkem juba podcastist!

Heigo Mölderiga vestleb neil teemadel Uusettevõtluse keskuse juht Kaisa Hansen.

„Kuula teadlast“ jutusaate raames tuuakse vaatajateni põnevad kohtumised teadlastega. Saade annab võimaluse mõista, millega teadlased oma laborites tegelevad, milliseid põnevaid avastusi nad teinud on ja mida üldse tähendab teadlaseks olemine.

Eelmist episoodi tippteadlase Malle Krunksiga saab vaadata siit.