TalTech Mektory eestvedamisel algatatud podcasti sarja „Kuula teadlast“ teise episoodi külaline oli Eesti keemik, materjaliteadlane ja endine vehkleja Malle Krunks.

Malle Krunks on mitmete kõrgetasemeliste publikatsioonide ja leiutiste autor. Ta on Tallinna Tehnikaülikooli nanomaterjalide tehnoloogia professor ning endine materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi juht. Ta on töötanud külalisteadurina Helsingi Ülikoolis, Helsingi, Budapesti ja Kieli Tehnikaülikoolis ning Hannoveri Päikeseenergeetika Instituudis.

Malle aastakümnete pikkuse töö tulemusena on tekkinud terve koolkond materjaliteadlasi. Tippteadlase elutöö on päikeseenergia elementide loomine ning siin on ta jõudnud läbimurdelisele tasemele. Tema labor on loonud noortele teadlastele võimaluse jõuda päikeseenergeetika tippu.

Saadet kuulates on võimalik teada saada:

• Mis on reaali vaim?

• Kuidas õppida ja teha tippsporti samal tasemel?

• Kuidas murdis noor naine end Moskvast läbi Euroopasse?

• Kuidas püüda päikest elektriks?

• Kas tippu saab jõuda ka kasinates oludes?

• Mida soovitab Malle noortele teadlastele?

Malle Krunksiga vestleb nendel teemadel teadlane Rainis Venta.

„Kuula teadlast“ jutusaate raames tuuakse vaatajateni põnevad kohtumised teadlastega. Saade annab võimaluse mõista, millega teadlased oma laborites tegelevad, milliseid põnevaid avastusi nad teinud on ja mida üldse tähendab teadlaseks olemine.

Eelmist episoodi IT-teadlase Mart Miniga saab vaadata siit