TalTechi Rektori karika pokkeriturniir on juba ukse ees ja sinu ainsad kokkupuuted pokkeriga pärinevad Bondi filmidest? Ole mureta – pokkerieduks ei ole sul tarvis ebamaist kaardiõnne, piisab kui jätad meelde need Coolbeti kaardimeistrite näpunäited.

Coolbear

Kodumaine ettevõte Coolbet, kes ühtlasi on ka meie pokkeriturniiri suurtoetajaks, tegeleb igapäevaselt spordiennustuste ning erinevate kasiinomängudega, mille seast leiab loomulikult ka pokkeri. Ajakiri Tibsbladet on Coolbeti valinud neljal korral maailma parimaks kihlveokontoriks, arvukalt on teenitud ka International Gaming Awardsi auhindu. Seega, võtke oma märkmikud välja, sulepea tindiseks ja pange kirja allpool leitavad Coolbeti ekspertide õpetussõnad.

Tee endale selgeks, mis sul ”käes” on

Kõige elementaarsem asi, mida endale pokkerit mängides selgeks teha, on viia end kurssi kaartide kombinatsioonide ning hierarhiaga. Ilma selleta ei ole sul ju võimalik teada, millal kogu oma varandus sisse visata ning palvetada kõikide uute ning vanade jumalate poole.

kaardid

Ära mängi kaasa liiga tihti

Väga levinud viga, mida amatöörmängijad teevad, on see, et nad üritavad liiga agaralt mängus kaasa lüüa. Proovige mitte langeda sellesse levinud "kõik kaardid võivad võita" lõksu. Jah, ka kõige kehvemate kaartidega on mõnikord võimalik võita, aga mõndade kaartidega on edu tõenäosus suurem kui teistega. Muidu leiadki end olukorrast, kus oled proovinud kogenenud pokkerihaiga sarnaselt mängida kaasa võimalikult tihti, aga kogenematu mängijana oled suutnud enda žetoonid märkamatult kraanist alla lasta. Seega, ole kannatlik ning oota kuni sulle tuleb kätte mõni sulle sobiv kombinatsioon.

Milliste kaartidega võiks algajana teistega kaasa mängida, saab lugeda SIIT

Ära bluffi liiga tihti

Veel üks väga levinud eksiarvamus pokkeri kohta on see, et võitmiseks tuleb bluffida. Suurtel maailmatasemel pokkeriturniiridel võite näha suurejoonelisi bluffe, kuid teleekraanidel näidataksegi enamasti turniiride laudades toimuvaid tipphetki ja jätavad seega vale mulje tippmängijate bluffimise sagedusest. Bluffimine pokkeris pole tegelikult nii oluline, kui arvatakse.

Mõtle ka oma vastase kaartide peale

Pokkeris on ülimalt oluline mõelda ka vastase kaartide tugevusele, mitte ainult enda omale. Tugevate kaartide omamine on tore, aga kui arvad, et vastasel võivad isegi olla paremad kaardid, peaksid tõsiselt kaaluma oma kaartide maha viskamise peale ehk foldima. Näiteks "rida" (straight) on korralik käsi, aga kui laual on neli sama masti kaarti ja vastane lükkab "all-in", siis kas arvad ikka, et sul on parim kaardikombinatsioon?

Jälgi lauas oma positsiooni

Lauapositsioon on pokkeris väga oluline tegur, eriti Texas Hold'emis. Parimad positsioonid lauas on need, kus sa saad otsuseid teha viimasena. See tähendab, et näed alati enne ära, mida teie vastased enne sind teevad - oletame, et sul on käes kaardid, millega mänguga liitumine oleks kasulik vaid siis, kui seda teha saab "odavalt". Kui aga teie ees keegi panustab summa, mis teie jaoks mugav ei ole, siis te ei peagi kaasa mängima ja saate lihtsalt "foldida". Juhul, kui te olete lauas kehval positsioonil ning otsustate žetoonid sisse panna, et "lihtsalt vaadata, mis saab", siis võib juhtuda olukord, kus keegi peale teid panustab niivõrd kõrgelt, et te lihtsalt peate oma žetoonidest loobuma.

Positsioon mängib Texas Hold'emis palju suuremat rolli, kui arvate. See võib sageli olla olulisem kui kaardid ise ja teha vahet võitmise ja kaotamise vahel. Loe pokkerilaua positsioonidest lähemalt SIIT.

Need ongi viis suurimat ja tähtsaimat nõuannet, mida Coolbeti eksperdid kõigile algajatele osavõtjatele edasi andsid.  2020. aastast on Coolbet Eesti jalgpallikoondise, Eesti Jalgpalli Liidu ja Premium liiga suurtoetaja. Täiendava panuse annab ettevõte saalijalgpalli, rannajalgpalli ja rahvaliiga arengusse. Lisaks toetatakse klubipõhiselt Pärnu Vaprust, FCI Levadiat ning üsna pea Tallinna Tehnikaülikooliga liituvat Tallinna Kalevit. Samuti on Coolbet alates 2017. aastast teinud koostööd Eesti Jäähokiliiduga, toetades rahvuskoondist ning olles koduse jäähokiliiga nimisponsoriks.

2016. aastal turule tulnud Coolbet tegutseb hetkel üheksas riigis – Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Island, Kanada, Tšiili, Peruu ning Ecuador.

Coolbet esitleb: TalTechi Rektori karika pokkeriturniir algab 26. novembril kell 15.00 TalTechi aulas. Turniiril autasustatakse kümmet parimat pokkeriässa.