Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledži rakendusliku keemia professor ja kompetentsikeskuse teadusjuht Allan Niidu annab Riigikogu Arenguseire Keskuse poolt 14. mail 2020 algusega kell 15 korraldataval veebiseminaril „Tulevikukütuste A ja O“ põhjaliku ülevaate erinevate tulevikukütuste hetkeseisust ja väljavaadetest.

Hinnanguliselt on fossiilsete kütuste varud u 1,8 triljonit tonni ja ennustatav üleilmne energiatarve aastal 2040 ligi 18 miljardit tonni. Seega on oletatavasti inimkonnal aasta 2040 tarbimise juures kõigest 100 aastat fossiilsete kütuste kasutamise aega. Prognoositav energiatarbimine igas sektoris kasvab jätkuvalt ja seda tõenäoliselt ka pärast 2040. aastat, eriti kui võtta arvesse populatsiooni kasvu ning elatustaseme tõusu. Professor Allan Niidu leiab, et võttes kõike eelpool nimetatut arvesse on üsnagi selge, miks on inimkonnal tekkinud suur huvi alternatiivsete energiaallikate vastu. Professori tulevikukütusi puudutavate seisukohtadega saab tutvuda ka TalTechi ajakirjas Mente et Manu.

Arenguseire Keskuse seminaril esinevad Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ja TalTechi Virumaa kolledži rakendusliku keemia professor Allan Niidu ning kommenteerib Alexela juhatuse liige ja kütuseekspert Alan Vaht. Veebiseminari modereerib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Seminari info: https://www.riigikogu.ee/arenguseire-keskus/veebiseminar-tulevikukutuste-ja-o/

Laeb infot...