Tallinna Tehnikaülikool

Eesti esimene nutikate ideede prototüüpide rahastu Prototron jätkab planeeritult käimasoleva kevadvooruga viies kõik tegevused e-kanalitesse. Väga oodatud on praeguses voorus lahendused, mis aitavad leevendada COVID-19 koroonaviiruse puhangu võimalikke järelmõjusid nii tervisesektoris, tööstustes, hariduses kui teistes valdkondades. 

„Prototroni formaat on ennast õigustanud juba mitu aastat just ägedate, innovaatiliste ja nutikate ideede ülesleidmise ning toetamise efektiivse tööriistana. Arvestades uute lahenduste kallal töötavate meeskondade hõivatust ning lisakulude tundlikkust, oleme juba varasemates voorudes viinud tegevusi osaliselt online-platvormile. Praeguses COVID-19 põhjustatud kriisiolukorras teeme aga Prototroni 2020 kevadvooru täies mahus online-keskkonnas, juhindudes turvalisuse aspektidest ja tehes konkurssi mugavamaks ka e-residentide jaoks,“ selgitas Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Ta lisas, et eelmisel nädalavahetusel Startup Estonia toel läbiviidud online-häkaton andis Prototronile veel kord kinnitust, et rahastu tegutseb õiges suunas. “Nutikad lahendused ning nende toetamine on olulisem kui kunagi varem. Tahame omalt poolt kaasa aidata riigi ja startup-kogukonna algatusele, et pakkuda lisatuge just COVID-19 pandeemia tagajärgede leevendamisele suunatud lahendustele. Seetõttu arvame kõik vastavad ideed automaatselt Prototroni programmi veerandfinaali,” ütles Budkovskaja. 

“Soovime hoida nii taotlusvoorus osalejate kui ka Prototroni meeskonna tervist. Taotlusvooru läbiviimine virtuaalselt on väljakutse, kuid see pakub meile uusi ja huvitavaid võimalusi,” märkis Budkovskaja. 

Kõik osalejad, kelle lahendus aitab leevendada või seljatada tänasest olukorrast tulenevat kriisi või homseid murekohti, saavad otsepääsu Prototroni TOP40 meeskonna hulka. Idee elluviimiseks on Prototron välja pannud kuni 35 000€, lisaks julgustavad investorid, ägedad mentorid, õigusabi, partnerite poolt pakutavad tugiteenused ning võimaluse osaleda inkubatsiooniprogrammis. Osalemiseks esita taotlus 25. märtsiks aadressil: www.prototron.ee

Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototron on tänaseks toetanud Eestis 72 nutikat ideed kogusummas 893 000 eurot, meeskonnad on kogunud järelinvesteeringuid miljonites eurodes. Edukamad Prototroni rahastusega meeskonnad on LingvistCoModuleFeelingstreamLumebot jt. Prototron pakub programmi raames kuni 35 000€ suurust rahastust, erinevaid tugiteenuseid, inkubatsiooni Tallinna Teaduspark Tehnopol Startup Inkubaatoris. 2020. aasta kevadvooruga laienes Prototron Lätti. 

Poster of Prototron competition.

Laeb infot...