Sel aastal tähistatakse 200 aasta möödumist esimese eestikeelse ja eestlase toimetatud laiema levikuga ajalehe - "Marahva Näddala-Leht" – ilmumisest. Ajakirjanduse ajaloo märgilise sündmuse auks on pühendatud ajakirjandusele ka seekordsed üleriigilised raamatukogupäevad. Raamatukogupäevad toimuvad 20. - 30. oktoobril.

20. – 30. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel sissepääsu juures on üles pandud näitus „Raamatukoguhoidja ajajoonel“.  Näitus on pühendatud raamatukoguhoidjatele, sidudes selle ühtlasi ka ajakirjandusega. Näitus kulgeb läbi ajaloo, kus verstapostideks on raamatukoguhoidja ülikooli lõpetamise aasta olulisemad või huvitavamad ajaloosündmused, mille kohta on võimalik leida artikleid digitaalarhiivist DIGAR ja andmebaasist ISE.

26. – 28. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel on avatud põgenemistuba „Nõukogude Naise toimetus“ kõigile soovijatele. Eelregistreerimine: kelli.luik@taltech.ee.

15. – 30. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel saab tutvuda vaimse tervise kuule pühendatud raamatute väljapanekuga ja huvipakkuv raamat kohe kaasa laenata. Toetame üksteist!

01. – 31. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel on üleval Hanna Laasbergi näitus „Vektorgraafika on imeline“. Näitusel on valik vektorgaafikas joonistatud pilte. Vektorgraafika on arvutigraafika liik, kus kujundeid moodustatakse asukohavektorite kogumina sirg- ja kõverjoonte abil. Hanna töid iseloomustab vektorgraafikale omaselt lihtsus ja selged jooned.

01. oktoober – 30. november
Raamatukogu klaasgaleriis on üleval näitus „Nikolai von Glehn 180. Glehni loss 135“. Näitus keskendub Glehni lossi värvikale ajaloole ja selle seosele Glehnide suguvõsaga.

20. ja 27. oktoober
Ruumis LIB-217 kell 15.00-16.00 toimub koolitus teemal „Kuidas leida kirjandust ja viidata“. Eelregistreerimist ei vaja.

25. oktoober
Ruumis LIB-217 kell 15.00-16.30 toimub koolitus „Viidete haldur Zotero“. Eelregistreerimine: katri.magi@taltech.ee.

Kohtume raamatukogus!