11.–12. novembril kohtusid ettevõtted, koolid ja noored elektrivaldkonna noortefestivalil Positron. TalTechi õppimisvõimalustega tutvumiseks oli suisa järjekord, meie töötoad olid rahvast tulvil ning õhkkond energiast laetud.

„Tänavu oli meil osalejate osas rekord – kahe päeva jooksul külastas Positroni 15 000 inimest,“ ütles Positroni noortesuuna juht ning meie elektroenergeetika eriala magistrant Brenda Pent. „See on kolm korda rohkem kui mullu. Väga-väga positiivne tagasiside oli osalejatelt.“

TalTech tutvustas 150 ruutmeetril õppimisvõimalusi ülikoolis, lisaks sai osaleda põnevates töötubades: elektroenergeetika ja mehhatroonika eriala üliõpilased juhendasid, kuidas panna ise kokku taskulampi, jalgratta tagatuld, politseivilkurit ja sireeni või pingeindikaatorit.

„Käelised tegevused olid noorte seas väga populaarsed. Pidime töötubadesse materjale mitu korda juurde tooma, nii suure huviga ei osanud alguses arvestadagi,“ rääkis elektrotehnika ja mehhatroonika magistriõppe tudeng Kenari Koonik.

Teadlased tutvustasid noortele ka valgustehnika laboriseadmeid, jõuelektroonika muundureid ning targa elektri tarbimise maketti.

Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi täisprofessor tenuuris Ivo Palu sõnas, et energeetikas väljakutseid jagub ja seda teadmist sai ka noorteni viidud, et neid õppima kutsuda. „Just see valdkond on toimiva majanduse üks alustalasid ning muutub iga aastaga muutub üha olulisemaks,“ kinnitas ta.