Tallinna Tehnikaülikool

Rektori karika võistlussarja tänavuse aasta "kaardisegajaks" on 1.-10. maini toimuv sammukogumise väljakutse, mis tähendab, et igal teaduskonnal on reaalne võimalus võtta end üheks etapiks kokku ja tuua end tagasi Rektori karika üldvõidu lainele. 

samm

Kaardisegaja

Rektori karika sammukogumise väljakutse koondarvestuse võitja (parim naine + parim mees) teaduskonna aktiivsuspunktid sammuväljakutselt korrutatakse kahega, mis tähendab, et suure aktiivsuse ning heade tulemustega on igal teaduskonnal võimalik Rektori karika üldarvestuses "kaardid segamini ajada" - sealt ka siisi nimi "kaardisegaja". 

Näide: inseneriteaduskonna eest võtab sammuväljakutsel osa 1000 inimest ning neidude arvestuses saavutatakse 1. koht ja noormeeste seas 3. koht. Lüües kokku nende Rektori karika punktid (240+160) saame koondarvestuseks 400p. Kui see 400p on kõikidest teistest teaduskondadest kõrgeim, siis korrutatakse inseneride 1000 osavõtjat kahega ning lisatakse ka võistluspunktid. Inseneriteaduskond teenib iga osalejaga 1p aktiivsuspunkti ehk kokku teeniksid nad Rektori karika arvestuses 2400p.

Rektori karika sammukogumise väljakutsele on PIIRAMATU OSALEJATE ARV!

Jalutusõhtud rektoraadiga

1. mai kuni 10. mai vahemikus on kõigil huvilistel liituda ka meie rektoraadi liikmete jalutusõhtutega. Ülikooli kampuses toimuvatel jalutuskäikudel saate lisaks sammude kogumisele ka osa võtta huvitavatel populaarteaduslikel jutuajamistel, mida viivad läbi just meie enda rektoraadi liikmed. Populaarteaduslik on jutuajamine just seetõttu, et teemad oleks huvitav kuulata ka näiteks kooliealistele lastele. 

Hetkeseisuga on enda jalutuskäigu kinnitanud kaks inimest:

 • 6. mai kell 16.30 - Helen Sooväli-Sepping, teemaga "Mustamäe valss — Ideed, vajadused, soovid rohelise linnaku rajal."
 • 7. mai (kellaaeg täpsustamisel) - Rektor professor Tiit Land, kes räägib meile inimkeha komplekseimast osast ehk ajust 


Võtke kaasa oma kolleegid, koolikaaslased, sõbrad, lapsed, vanemad ning vanavanemad ja viime end huvitavate vestlus- ning jalutusõhtute saatel aktiivsema ning silmaringi laiendava elu poole. Kõik jalutuskäigud algavad ülikooli peahoone fuajeest. 

REGISTREERIMISE JUHEND

 1. Rektori karika sammukogumise väljakutse toimub läbi maailmas kõrgelt hinnatud YuMuuv äppi, mille saate endale nutiseadmesse alla laadida, kui lähete Apple App Store või Google Play Store ning trükkides sinna "Yumuuv". Lisaks võite telefoniga skaneerida seda QR koodi, mis samuti viib teid õigesse kohta: 

yumuuv qer

  2.  Peale äppi allalaadimist tuleb teil kas konto olemasolul sisse logida või luua uus konto. Uue konto loomine on väga lihtne: 

juhend11

a) Punkt 1 laseb teil valida endale sobiva keele. 

b) Minnes nupule "Sign up" (punkt nr2) saate luua endale uue konto
c) Kontot luues on teil paar erinevat varianti - kas sisestate ise enda e-maili ja valite salasõna (tähekese juurde trükite koodi "REKTORI-KARIKAS" või valite altpoolt Google/Apple sisselogimise. Ka seal küsib app teilt liitumiskoodi, milleks on "REKTORI-KARIKAS"

 3. Peale konto loomist peate sisestama oma nime, perekonnanime ning valima rippmenüüst ka oma teaduskonna. 

juhend3

 4. Järgmisena tuleb teil teha valik, missuguse seadmega sooviksite integratsiooni luua. 

juhend4

Soovitus: 

a) Juhul, kui te soovite, et teie telefon loeks koguaeg teie samme, siis kõige lihtsam variant oleks lihtsalt integreerida ennast kas Apple Health (Apple) või Google Fit (Android). 

b) Juhul, kui teil on juba olemas käekellad (Garmin, Polar, Fitbit), siis valige sealt endale sobilik ja äpp juhendab teid edasi. 

PS! Peale seda sammu palub telefon teilt ligipääsu (juhul, kui te pole varem seda teinud) erinavatele nutiseadmete aplikatsioonidele. Vajutage lihtsalt kõigele JAH.

Juhul, kui te ei leidnud endale sobivat valikut, siis lugege YuMuuvi enda loodud juhendit SIIT. See juhend räägib detailselt kõikidest murekohtadest, seega kerige integratsiooniküsimuste leidmiseks veidi allapoole.

 5.  Ja viimasena kontrollige kindlasti üle, et oleksite liitunud "TalTechi Rektori karika sammuväljakutsega"

  juhend66

   PS! Mõnikord peab ise manuaalselt klikkima rohelist värvi nupule JOIN (LIITU), juhul kui kõik on juba korras, siis näete seal vaid kolme hallvalget punkti (nagu pildil)

   Palju õnne, oledki Rektori karika sammukogumise väljakutsel kirjas! Yumuuvi äpp hakkab ise automaatselt lugema su samme alates 1. maist kell 00.01 ning lõpetab sammude lugemise automaatselt 10. mail kell 23.59. Äppi sees saad jälgida teiste osalejate jooksvaid tulemusi (äpp uuendab ennast iga 10 minuti järel), et motiveerida end lisasamme teha. 

   Auhinnad

   Kõikide osalejate motiveerimiseks on välja pandud ka tuhandete eurode väärtuses auhindu, millest osasid saame teile ka juba välja kuulutada: 

   • Parim nais- ning meeskõndija võidavad endale tuliuued Apple Watch SE LTE+GPS 
   • Iga teaduskonna parim kõndija võidab endale auhinnapaketi, mis sisaldab erinevaid tooteid Jüngrite partneritelt
   • Kõik osavõtjad, kes võistluste raames kõnnivad iga päev keskmiselt 10'000 sammu lähevad kirja loosi, mille käigus loositakse välja: Apple Watch SE LTE+GPS, jahisõit merel 10'le, väikepaadi juhilubade koolitus, meresõidu simulaatorite külastused, Juuliuse Jüngrite meened ning Jüngrite partnerite poolt välja pandud tooteid

   NB! Tallinna Tehnikaülikooli töötajad saavad endale ise vabalt valida, mis teaduskonda nad esindavad. Aktiivsuspuntkid on teaduskonnale kullahinnaga, seega palume kõikidel töötajatel kindlasti valik teha.

   Lisaküsimuste korral võtke julgelt ühendust:

   Tom Erik Luoma-Aho

   tom.luomo-aho@taltech.ee

   Laeb infot...