Eelmisel õppeaastal taaselustatud Rektori karika võistlussari, mis tõi aasta jooksul kokku ligi 1600 võistlejat, on saanud endale selja taha tõeliselt suure toetaja, Baltimaade pangandusmaastiku suurtegija, Swedbanki.

qqqq

Koostöös Swedbankiga, korraldab üliõpilasorganisatsioon Juuliuse Jüngrid tänavusel hooajal vähemalt 10 Rektori karika etappi. Hetkeseisuga on Rektori karikal toimunud juba kaks etappi -  tudengiorganisatsioonide viievõistlus ja teatejooks. Hooaja esimesed etapid on osutunud ka rekordiliselt populaarseks: viievõistlusest võttis osa läbi aegade kõige rohkem võistkondi (26 võistkonda 130 osalejaga) ning peale kaheaastast pausi ja hoolimata ülimalt kehvast ilmast, liitus Rektori karika teatejooksuga 45 võistkonda (216 jooksjat).

”Swedbanki appi tõttamine Rektori karika korraldusse on meile kui õnnistus kõigilt uutelt ja vanadelt jumalatelt. See aitab meil keskenduda niivõrd suure ettevõtmise juures just selle kõige tähtsamale – tasemel võistlusetapid.

Kui tavaliselt võtab etapi korralduse juures 80% ajast toetuste otsimine ning iga sendi lugemine, siis Swedbanki liitumine võtab meie õlgadelt selle suure koorma ning annab meile tiivad, et saaksime pakkuda Tallinna Tehnikaülikooli kui ka Swedbanki perela võimalikult ägedaid elamusi. Eesmärk on ju meil väga lihtne ja konkreetne – suurendada ülikooli ühtekuuluvustunnet, propageerida aktiivset eluviisi ning füüsilist suhtlust.

Esimesed etapid on juba tõestanud, et Rektori karikas läheb korda tervele ülikooliperele, sest praeguse 343 osaleja seast on üle 20%  vilistlased ning ülikooli töötajad.” sõnab Rektori karikat korraldava tudengiorganisatsiooni Juuliuse Jüngrid asutaja ning juhatuse liige, Tom Erik Luoma-aho.

Swedbanki esindaja Kristjan Klaatsi sõnul hakati pangaseinte vahel juba oma kangeid põlvi masseerima, kui kuuldi sõna "karikas" ning saadi aru, et sellest asjast tahetakse kindlasti osa saada. Swedbanki Kristjan naljatas ka, et "President Kaljulaid ütles kunagi, et sõna on vaba. Ka meie seisame selle mõtte taga – sõna peab olema vaba, mistõttu olime üllatunud, kui juristid meile selgitasid, et iga sõna ÕSis on vaba individuaalselt, aga kui neid sättida – näiteks nii: „Swedbank esitleb:“ –, siis see maksab. Täpselt nii palju maksab, et raamatu „Spordimängudest ülikoolis finantsvabaduseni 1 euroga“ trükk lükkub hetkeseisuga edasi. Swedbank soovib kõikidele teaduskondadele edu ja head spordipidu algavaks Rektori karika hooajaks!"

Rektori karikal esimese poolaasta etapid on juba paigas

Kui eelmisel aasta toimus kokku 12 erinevat Rektori karika etappi, siis käesoleval hooajal otsustati korraldada õppeaasta jooksul 10. Käesoleva poolaasta etapid on ka juba paika sätitud:

• Organisatsioonide viievõistlus - 08.09
  • Teatejooks - 20.09