Tallinna Tehnikaülikool

Uuenenud TalTechi Rektori karika esimene tiitel liikus sel korral Eesti Mereakadeemiale. Lisaks au ja kuulsusele, saab Mereakadeemia üliõpilaskogu endale ka 10'000 eurot auhinnaraha.

mnerekas

EMERA liikus võidukursis juba hooaja algusest saadik. Kuigi head tulemused võistlusmaastikul olid kindlasti abiks, siis tegelikult tõi Mereakadeemiale võidu siiski ülimalt suur aktiivsus kõikidel aladel. Kuna Mereakadeemia on Tehnikaülikooli kõige pisem teaduskond, siis osavõtu eest olid neile loodud ka kõige suuremad koefitsiendid. 

Härjalt sarvist haaras sõna otseses mõttes terve teaduskond - etappidest osa võtma ärgitas oma tudengeid isegi teaduskonna direktor Roomet Leiger, kes näiteks nooleviske etappi oma inimestele lausa rangelt pool-kohustuslikuks muutis. 

10'000 auhinnaraha ei lähe Mereakadeemia ÜKile lihtsalt kulutamiseks - peavad noored tudengiaktivistid valima endi seas mingi toreda projekti, mida selle raha eest ellu viia. Tähele peaks panema asjaolu, et projekt peaks olema kuidagi kasulik tervele ülikooliperele. Lisaks auhinnarahale, saavad Mereakadeemia tudengid ning töötajad enda kätte ka võimsa rändkarika, mis antakse neile üle vahetult enne järgmise Rektori karika hooaja algust. 

Rektori karikas 2022/2023 lõppseis

  1. Mereakadeemia - 2590,75p
  2. Inseneriteaduskond - 2077p
  3. Majandusteaduskond -  1836,82p
  4. Loodusteaduskond - 1727,8p
  5. IT-teaduskond - 1617,13p 

Laeb infot...