Tehnikaülikooli jõuelektroonika uurimisrühm kutsub i3DC seminarile 15. detsembril. Seminar on pühendatud energiasalvestustehnoloogiatele ja nende võimele toetada elektrivõrku ning võimaldada energiapööret muutlikel aegadel. Samal ajal pakuvad nad elektrivarustust elektrikatkestuste ajal.

Seminaril arutlevad teadlased ja tööstusspetsialistid alalisvoolu energiavõrkude (Harry Stokman, DC Systems), jõuelektrooniliste sidumissüsteemide (Laurens Mackay, DC Opportunities) ja energiasalvestustehnoloogiate (akud: Mikromasch Eesti OÜ, ülikondensaatorid: Skeleton Technologies, kütuseelemendid: Elcogen) eeliste üle.

Lisaks tuuakse ka näiteid sarnaste süsteemide kasutamise kohta Balti riikides (VKG Elektrivõrgud, Energiapartner, Eaton).

Hea meelega kutsume Teidki sellest üritusest osa võtma Zoomis otseülekande vahendusel.

vanemteadur Andrei Blinov

TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut, jõuelektroonika uurimisrühm

tel 6203702

andrei.blinov@taltech.ee