Tallinna Tehnikaülikool

Märtsikuu lõpus toimus rahvusvaheline kiipide väljatöötamise sümpoosion (International Symposium on Physical Design), mille üks osa oli riistvara turvalisuse probleemide lahendamise võistlus, kus osalesid IT-teaduskonna riistvara turvalisuse keskuse doktorandid ning saavutasid tihedas konkurentsis kolmanda koha.

Doktorant Tiago Perezi sõnul olid esimestel kohtadel meeskonnad Hong Kongi ja Taiwani ülikoolidest, kes on juba traditsiooniliselt kiipide väljatöötamisel väga tugevad.
Riistvara turvalisuse keskuse doktorant Tiago Perez

Keskuse juhi, professor Samuel Pagliarini sõnul tegid doktorandid Felipe Almeida, Mohammad Eslami ja Tiago Perez selleks kaheksa nädalat tööd ja disainisid 12 kiipi, et töötada välja lahendusi, mis kaitsevad kiipe riistvara troojalaste, rikete sisestamise ja füüsilisel juurdepääsul põhinevate rünnakute eest.. Meeskonna juhendaja professor Pagliarini jäi sooritusega väga rahule, kuna 18. korda toimunud võistluse tase oli väga kõrge ning kokku osales 17 meeskonda, kellest ainult kaheksa jõudis finaali.

Doktorant Tiago Perezi sõnul olid esimestel kohtadel meeskonnad Hong Kongi ja Taiwani ülikoolidest, kes on juba traditsiooniliselt kiipide väljatöötamisel väga tugevad ning seda enam oli meil kolmanda koha üle väga hea meel,“ märkis Perez lisades, et nende peamiste konkurentide meeskonnad olid kaks korda suuremad. Võistlusel osalemine oli Tiago Perezile igati kasulik – lisaks võistluskogemusele ja auhinnale sai ta olulist materjali ka doktoritöö kirjutamiseks ja järgmiste teadusartiklite avaldamiseks riistvara troojalaste teemal.

Laeb infot...