Tallinna Tehnikaülikool

Robotex Ülemiste City on koduks pea 500 ettevõttele, kuhu käivad igapäevaselt tööle kümned tuhanded inimesed ning sajad külalised. Kirev tulevikulinn saab aga järjest uute teenuste ning majade näol täiendust, mistõttu vajadus lahendada ära inimeste juhendamisega seotud väljakutsed aina suureneb.

Eelmisel aastal esimest korda Robotexil toimunud Ülemiste City Krati võistlus ideaalset lahendust ei leidnud ning jätkab uudsete põnevate lahenduste otsimist. Seetõttu antakse võimalus järgmistele talendikatele robootikutele ja AI pädevusega meeskondadele mõelda välja “kratt” ehk tehismõistus, kes hakkaks abistama Ülemiste City asukaid ja külalisi ning millele hiljem ka füüsiline kuju anda.

"Loodav kratt peab olema võimalikult mitmekülgne ja talendikas, osates tuvastada külastajate räägitud keelt, tellida lifti, autonoomset sõidukit või broneerida ruume," selgitas Ülemiste City innovatsioonijuht Ursel Velve. Füüsilise roboti sees peaks toimuma kõne transkriptsioon tekstiks, mille käigus suudab robot aru saada küsimustest ning anda vastuseid. "Alguses on plaanis loodavat süsteemi kasutada vaid büroohoonetes, ent tulevikus on Ülemiste Cityl kindel plaan seda kasutada üle terve linnaku, veebis kui ka teenusena pakkuda teistele linnadele ja linnakutele."

Krati võistluse koordinaator Tauri Sinilaan Robotexist: “Võistlusele on oodatud nii kogenud meeskonnad IT-ettevõtetest, ülikoolidest kui ka hobikorras robootikaga tegelevad entusiastid. Põhiliseks hindamisfaktoriks on tiimitöö efektiivsus ning võimekus kombineerida tark- ja riistvara ühtseks teenuseks. Võistlusest on oodatud osa võtma ka ainult AI/masinõppe pädevusega või ainult robootikaalase taustaga meeskonnad. Robotexi meeskond proovib sellisel juhul viia kokku erineva taustaga inimesed, et ühine meeskond loodud saaks.”

Võistluse peaauhinnaks on võimalus piloteerida lahendust 6 kuud Ülemiste City Öpiku majas. Kui piloot osutub edukaks, siis saab meeskond õiguse pakkuda Robokrati teenust vastavalt kokkulepitud hinnastusele.  

Võistlusele registreerimine on avatud 31. oktoobrini.

Rohkem infot võistuse kohta leiab Robotexi kodulehelt: robotex.ee/ulemiste-city-kratt

Laeb infot...