Tallinna Tehnikaülikooli robotiklubi osales jaanuari lõpus Poolas toimunud võistlusel Robotic Arena, kus 3 kg autonoomse sumo meeskond võitis I koha.

Võistlusrobot "Baruto" on eelmise aasta jooksul välja-arendatud ja kokku pandud robot, mida on suuresti toetanud TalTechi mehaanika ja tööstustehnika instituut ja sponsorid SKF ja Alas-Kuul AS. Meeskonda kuulusid

• Timothy Rähmonen (mehatroonika BSc, praegu õpib elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate magistrit),
  • Hardi Tambets (õpib elektroenergeetika ja mehhatroonika bakat) ja
  • Siim Soopalu (mehatroonika BSc, praegu õpib arvutisüsteemide magistrit).
Picture of a robot club Baruto.

Robotiklubi juhatuse esimees Erki Meinberg rääkis, et võistlus oli põnev, kuigi konkurents ei olnud nii tugev, kui oli Tallinnas toimunud Robotexil. „Näiteks suutis meie meeskond alistada Jaapanis maailmameistrivõistlustel 16. koha saanud roboti. Ja tänu saadud tulemusele on meie võistkonnal võimalus pääseda selle aasta detsembris Jaapanisse võistlema maailma parimate robotitega,“ ütles Meinberg.

Poolas toimunud võistlusel osales ka robotiklubi autonoomne droon, mis kahjuks viimastel testidel saadud kahjustuste tõttu võistelda ei saanud.

Robotic Arena toimus juba 12. korda ning seda korraldas Wroclaw ülikooli (Wroclaw University of Science and Technology). 406 võistlejat 12 riigist võtsid mõõtu 18 kategoorias.